Róma

1. évad (2005) - 12 epizód
2. évad (2007) - 10 epizód

James Purefoy
Ciarán Hinds

Gallia meghódítását követően Gaius Julius Caesar légióival, bizalmasaival és rengeteg rabszolgájával Itália felé veszi az irányt. Caesar úgy véli, Rómának reformokra van szüksége, azonban a megrettent arisztokraták azzal fenyegetik, hogy bíróság elé állítják, ha beteszi a lábát a… Több

Zene: Jeff Beal
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2006.03.03. | HBO Max (2013.01.01.)

2023.08.16 Janitsek Klaudia

Miért nem folytatták? :(

Meglepő módon hamar rabjává váltam, pedig nem gondoltam volna, hogy ennyire le fog kötni. Nagyon kiemelkedő, hogy a karakterek jó alaposan fel vannak építve, az ember tűkön ülve várja a személyek következő lépését. Habár sokan szidták, hogy nem tökéletesen történelemhű, és vannak benne megkérdőjelezhető ábrázolások (egyiptomi nép megjelenítése...), ez a Trónok harcás intrika- és taktikahalom a képernyő elé szegezi a nézőt. Sajnálom, hogy elkaszálták a folytatást, mert ennél jóval gyengébb sorozatok éltek meg jóval több évadot.

2020.08.16 qwer

Ha jól emlékszem, ez volt az első sorozat, amit láttam, és bár nem volt viszonyítási alapom, abban biztos voltam, hogy nehéz lesz kiütni a az élmezőnyből. Azóta eltelt pár év, de továbbra is kitartok amellett, hogy az egyik – ha nem a legjobb – törté... Több

2017.12.13 Yosihiro

A kor történelmének egyik legjobb sorozat feldolgozása. Remek vonalvezetéssel és látvánnyal. Csak ajánlani tudom.

2017.08.21 Deku

Nem igazán kedvelem ezt a típusú sorozat fajtát viszont itt annyira magával ragadt az egész kor és annak minden mozzanata, hogy ezt kivételesen nagyon élveztem.

2021.05.22 Robinson76

A meg nem értett zseni?

Sokszor, sokaktól sok-sok jó szót hallottam a sorozatról, talán ezért is voltak nagyok az elvárásaim a szériával szemben. Több esetben okozott már csalódást egy széria a túlzott elvárásaim miatt, és sajnos ezúttal is így történt... Pedig időszakának legnagyobb költségvetésű sorozatáról van szó, mely korhű és hitelesnek mondható, de pont a költségvetése lett a veszte, mert bizony bekerülés-érték arányában már közel sem volt kimagasló, és nem is véletlenül kaszálták el viszonylag korán. Kétségkívül egy jó sorozatról van szó, de korántsem kiemelkedő alkotás, főleg nem 15 év távlatából nézve.

A film készítői 55 római légiós statisztát két hét kőkemény kiképzőtáborba küldtek. Minden reggel ötkor keltek, meneteltek, a helyi tóban kellett fürdeniük és katonai kiképzést is kaptak.Szerző: hp

A főszereplők, Lucius Vorenus és Titus Pullo történelmi személyek voltak, akiket Cézár is említett feljegyzéseiben.Szerző: hp

Bár a rómaiak nem használtak nyerget, a biztonság kedvéért azonban szükség volt rájuk. A hitelesség kedvéért a közeli felvételek idejére eltávolították őket.Szerző: hp

A sorozathoz öt hektáros díszletet építettek, mely 2005-ben rekordnagyságúnak számított.Szerző: hp

Cézár diadalmenetéhez 750 statisztát béreltek fel a sorozat készítői. Szerző: hp