Róma

Rome

2023.08.16 Janitsek Klaudia

Miért nem folytatták? :(

Meglepő módon hamar rabjává váltam, pedig nem gondoltam volna, hogy ennyire le fog kötni. Nagyon kiemelkedő, hogy a karakterek jó alaposan fel vannak építve, az ember tűkön ülve várja a személyek következő lépését. Habár sokan szidták, hogy nem tökéletesen történelemhű, és vannak benne megkérdőjelezhető ábrázolások (egyiptomi nép megjelenítése...), ez a Trónok harcás intrika- és taktikahalom a képernyő elé szegezi a nézőt. Sajnálom, hogy elkaszálták a folytatást, mert ennél jóval gyengébb sorozatok éltek meg jóval több évadot.

2020.08.16 qwer

Ha jól emlékszem, ez volt az első sorozat, amit láttam, és bár nem volt viszonyítási alapom, abban biztos voltam, hogy nehéz lesz kiütni a az élmezőnyből. Azóta eltelt pár év, de továbbra is kitartok amellett, hogy az egyik – ha nem a legjobb – törté... Több

2017.12.13 Yosihiro

A kor történelmének egyik legjobb sorozat feldolgozása. Remek vonalvezetéssel és látvánnyal. Csak ajánlani tudom.

2017.08.21 Deku

Nem igazán kedvelem ezt a típusú sorozat fajtát viszont itt annyira magával ragadt az egész kor és annak minden mozzanata, hogy ezt kivételesen nagyon élveztem.

2021.05.22 Robinson76

A meg nem értett zseni?

Sokszor, sokaktól sok-sok jó szót hallottam a sorozatról, talán ezért is voltak nagyok az elvárásaim a szériával szemben. Több esetben okozott már csalódást egy széria a túlzott elvárásaim miatt, és sajnos ezúttal is így történt... Pedig időszakának legnagyobb költségvetésű sorozatáról van szó, mely korhű és hitelesnek mondható, de pont a költségvetése lett a veszte, mert bizony bekerülés-érték arányában már közel sem volt kimagasló, és nem is véletlenül kaszálták el viszonylag korán. Kétségkívül egy jó sorozatról van szó, de korántsem kiemelkedő alkotás, főleg nem 15 év távlatából nézve.

2019.08.11 Norbert93

Ave Ceasar!

A "Vikingek" mellett az egyik kedvenc történelmi vonatkozású sorozatom, nagyszerű vonalvezetéssel és kidolgozott karakterekkel dolgozik. Annak ellenére, hogy a cselekmény fő vonala ismert a történelemkönyvekből izgalmas szórakozást kínál. Stílusában hasonló a Spartacus szériához, ám annál jóval "lightosabb" vonalon mozog; a töménytelen mennyiségű erotikus vagy véres jelenet helyett inkább a karakterek kibontakoztatására fókuszál, s ez az ami miatt egy igényes, minőségi sorozatot sikerült letenni az asztalra.

2017.01.15 Gigi

Alapvetően nem szeretem a történelmi sorozatokat, de ezzel valamiért kivételt tettem, és igazam volt. Jó kis sorozat ez, izgalmakkal, jó színészekkel, jó történettel, és a látvány is jól megkomponált.

2016.08.04 VFTS

Egy nagyon jó történelmi sorozat, amihez megtalálták a legjobb szereplőket. Még úgy is izgalmas ha tudja az ember, hogy mi lesz a történet vége. A látvány sem utolsó benne.

2016.05.10 hell.l

Nagyon hűen ábrázolja a sorozat a korabeli római társadalmi és politikai helyzetet. A színészek alakítása nagyon jó és minden egyes epizód tartalmas, izgalmas. Történelmi szempontból is nagyjából rendben van.

2016.05.10 deneslau

A látvány magáért beszél, már csak azért is érdemes megnézni, még ha nem is minden korhű és hiteles benne. a szereplők kifogástalan alakítása is hozza s zínvonalat, jók a jelmezek é az atmoszféra, kissé mesés.

2015.03.08 zsfarkas

Látványos, izgalmas sorozat. Történelmileg is helytáll nagyrészt. Aki bírja az ilyen jellegű sztorikat, mindenképp nézze meg, nem fog csalódni. Az HBO nagyon érti a dolgát, ha sorozatokról van szó.

2020.03.15 Huntermark13

Érdekes történet két katona főszereplésével, ahol a történelem nagyjai a mellékszereplők. Lenyűgöző amilyen profin és egyben sokkolóan jeleníti meg a sorozat a korszakot. Sajnáltam, mikor a sorozat végére értem. Ray Stevenson és James Purefoy alakítását mindenképp kiemelném.

2015.02.13 NagyThor

HBO kínálata mindig is magasra tette a mércét, imádtam minden percét. Ha van időd, te is nézd meg.. Tanulságos, látványos, műfajának egyik legjobbja.

2015.01.29 stiefelism

Nagyon jó kis sori, habár szerintem a tudorok mérföldekkel jobb. de az tény, hogy az HBO megint jól eltalálta a történetet