Utazások nagynénémmel

Utazások nagynénémmel

Travels with My Aunt

A viharos múltú Augusta néni (Dame Maggie Smith) és a volt bankár Henry kalandos és vidám utazásai. Két teljesen más, velejéig eltérő egyéniség a hosszú, látványos utazások során megismeri egymást, sőt egy nagy titokra is fény… Több

Rendező: George Cukor
Író: Graham Greene
Forgatókönyvíró: Jay Presson Allen, Hugh Wheeler
Premier: 1972.12.17.

2019.04.10 Berto49

Az ellentétek vonzzák egymást?

Már nagyon régen, a TV-ben láttam, sajnos nem tudtam újrázni, de mivel a könyvet is olvastam, élénken megmaradt az emlékezetemben. A pipacsvörös hajú, élemedett korú Augusta néni bevezeti az „igazi” életbe az egyetlen hobbijával, a dáliák termesztésével és nemesítésével foglalkozó volt bankárt. Maggie Smith (Géczi Dorottya remek szinkronjával) alakítása bámulatos. Az eredetileg Katharine Hepburn számára szánt szerepet remekül eljátszotta, bár idősnek a maszkírozás ellenére túl fiatal volt, ifjúnak meg kissé túlkoros, de ez csak az én maliciózus megjegyzésem. Látványos utazás Európán keresztül a híres Orient expressz luxusvonaton Párizstól Isztambulig. Vidám komédia, amely ugyan temetéssel kezdődik, de aztán derűs kalandok sorozata következik. A legfőbb humorforrás a két személyiség eltérő karaktere, Augusta néni sokkal inkább tele van vitalitással, mint Henry. George Cukor 1972-es moziját bármikor újranézném, de sajnos nem találtam hozzá elérhetőséget.

A regényt Ungvári Tamás remek fordításában az eredeti megjelenéshez képest már két év múlva lehetett magyarul is olvasni. 2012-ben hangoskönyvként is megjelent, Székhelyi József fantasztikus felolvasásában. Ahogy Augusta mondatait intonálja az elementáris élmény! Szerző: Berto49

Graham Greene 1969-es „Travels With My Aunt” című regénye alapján. Szerző: Berto49