Krokodil Dundee (1986)

Crocodile Dundee

Sabnock Sanatory   2020. 07. 13.

Paul Hogannak nem is állna más szerep jól.Ebben viszont nagyon hitelesen játszik.Szerethető mozi,és van benne izgalom,kis romantika,plusz fanyar humorral meghintve.Kultfilmmé nőtte ki magát.

Deku   2017. 10. 23.

Na az ilyen filmeket például nagyon tudom kedvelni mert ez derekasan helyt tudott állni. Ez a film egész stabilan össze van tákolva. Szerintem teljesen rendben van mind a karakter felépítés mind pedig a történeté.

indingo   2017. 10. 03.

Pár hete elcsíptem belőle az utolsó 40 percet, persze előtt már százszor láttam korábban, de szerintem még mindig megállja a helyét. Kedvelhető kalandfilm.

ZeroHero   2015. 05. 12.

Kozepszeru, am de maradandoan vicces film. Amikor a varosban az utcara kilepve mindenkinek elkezd koszonni Dundee, majd egy ido mar a tomeg miatt nem birja tovabb - na ez a jelenet nagy klasszikus.

Ms. Akárki   2019. 08. 01.

Igazi klasszikus és időtálló kalandfilm, vígjáték. Remek hogy még ennyi év után is ki tudja kapcsolni az embert. A helyszínek, a látvány és a sajátos remek humort is imádom. Paul Hogan klasszikus.

Norbert93   2018. 09. 09.

Időtálló kalandvígjáték.

Penge   2015. 12. 31.

Imádom ezt a filmet. Igazi jó vígjáték tele humorral, élvezetes szereplőkkel, helyzetkomikummal. Ez egy nagyszerű alkotás, amilyen ma már szinte egyáltalán nem készül.

David Gulpilil
Paul Hogan

Paul Greco és John Snyder mindketten szerepeltek A harcosokban (1979).

(Thibo84)

A metrójelenet, amelyben a két főszereplő úgy éri el egymást, hogy Mick átlépked az emberek fején, felidézheti az ausztrál juhászkutyák képét, amelyek időnként felmásznak a juhok hátára, hogy gyorsan átjussanak egyik oldalról a másikra.

(Thibo84)

Paul Hogan megállapította, hogy az USA-ban Chuck Norris és Rambo keresztezésének tekintik a karakterét.

(Thibo84)

2016-ban azt híresztelték, hogy a filmet újraindítják, és Chris Hemsworth lép Paul Hogan helyére.

(Thibo84)

Melissa Joan Hart eredetileg kislányként jelent meg a filmben a Central Parkban, akinek a térdét megvágta Mick, de végül törölték a jelenetet.

(Thibo84)

A filmet a 20th Century Fox adta ki DVD-n.

(Thibo84)

Ingmar Bergman igazgató tulajdonában volt a Crocodile Dundee VHS példánya, ami Fårö-i filmgyűjteményében található.

(Thibo84)

A brooklyni BMT Ninth Ave. állomás elhagyatott alsó szintjét használták fel a metró jelenetéhez a film vége felé. Az információs táblák helyesen mutatták az 59. St.-Columbus körhöz való eljutáshoz az utat. A film megjelenéséig azonban a dupla betűs útvonal-jelöléseket elvetették, például az AA jelölés K-vá vált.

(Thibo84)

A film az ötödik legnagyobb nézőszámú film az első sugárzása napján, 1989. december 25-én a BBC1-n. 21,75 millió nézőt vonzott. Egyben ez a legnézettebb film, amelyet valaha a BBC-n bemutattak. A négy legnagyobb nézőszámú film: Élni és halni hagyni (1973), A cápa (1975), A kém, aki szeretett engem (1977), Gyémántok az örökkévalóságnak (1971).

(Thibo84)

A film megjelenése után Krokodil Dundee túrákat szerveztek a Kakadu Nemzeti Parkban.

(Thibo84)

Nem kell mindig világmegváltás, ha nem akarunk mást, mint egy kis felhőtlen szórakozást, nyugodt szívvel keressük elő ezt az alkotást, biztosan nem fogunk csalódni benne. Krokodil Dundee-t szeretjük, és kész! több»