qwer

Fekete István klasszikusa alapján újra megelevenedik a Tüskevár, amely kicsit és nagyot egyaránt kalandra csábít. Ki ne emlékeznek Matulára, a berek nagy tanítómesterére, a két kamaszra, Tutajosra és Bütyökre, akik egy felejthetetlen nyár során igazi emberré váltak. Évek teltek el, most azonban… Több

Forgatókönyvíró: Balogh György
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2012.10.04. | Telekom TVGO (2021.09.09.) | Filmio (2022.03.17.) | HBO Max (2024.02.13.)

2023.08.17 Gamehun638

Megpróbáltak modernizálni valamit, ami már nem működne a modernebb világban. Eközben elég lett volna csak a stílusát átvenni. Nem szimpatikus színészek. A történetvezetés eléggé hiányos, kidolgozatlan. Jóval többet ki lehetett volna hozni az alaptört... Több

2021.12.07 qwer

A 67-es sorozatot (még) nem láttam, Fekete István regényét azonban kisiskolásként is nagyon szerettem, és ma is remekműnek tartom. Ez a film hangulatában sajnos a nyomába sem ér a könyvnek, bár érezhetően nagyon próbálja megragadni a berekbeli élet s... Több

2017.12.27 indingo

A látvány az gyönyörű, a rengeteg madár a természet közelsége. Kovács Lajos alakítása nekem nem tetszett, néha érteni s lehetett mit mond. A művészi bevágásokat a közeli ételekről elhagyhatták volna.

2022.09.08 Robinson76

Az elődjéhez ugyan nem ér fel, de...

A nagy elődhöz nem érhet fel, de egyáltalán nem rossz, sőt, én a jó feldolgozások közé sorolnám. A látványvilága szép, a fontosabb elemek mind benne vannak, és sokakkal ellentétben szerintem a színészi játék is jó. Mindez modern köntösbe csomagolva, élvezhetően prezentálva. Soha rosszabb feldolgozást!

2018.04.09 Szilonka

Volt egy régebbi film, most leporoltuk, új köntöst adtunk rá. Szebbek, élesebbek, új és frissebb, de kaptunk valami pluszt? Számomra sok újat nem adott.

Mivel a forgatás kezdetén (2004) Nagy Marcell még csak 13 éves volt, s a munkálatok 2010-ig húzódtak, hangját utószinkronizálni kellett.Szerző: qwer

A forgatás a Kis-Balaton és Csongrád környékén zajlott.Szerző: qwer

300 millió forintból tervezték elkészíteni, de az összköltségvetés végül 80-85 millió forint volt. A Magyar Mozgókép Közalapítvány csupán a forgatókönyv elkészítését támogatta, a forgatáshoz más támogatókat kellett szerezni, a befejezéshez pedig a Focus Fox utómunka-stúdió biztosította az anyagiakat. Szerző: qwer

A filmet Fekete István azonos című regénye alapján forgatták 2004 és 2010 közt. Szerző: qwer