Valéria és a csodák hete

Valéria és a csodák hete

Valerie a týden divu
Videók

Klasszikus tündérmesék ihlették ezt a szürreális mesét, melyben a szerelem, félelem, szex és vallás fonódik össze egy fantasztikus világban.

(dulkap)

Ország: Csehszlovákia
Premier: 1970.10.16.

2023.06.12 Ildikó Bacskai

Valéria és a csodák hete (1970)

Varázslatos képi világú művészfilm. Nekem nem sikerült mélyebb mondandót vagy üzenetet kiemelni a film nézése közben, ezért csak gyönyörködtem a helyszínekben, a szépséges szereplőkben, sminkekben. Talán a fiatalság végtelen hajszolása, a szex utáni fékezhetetlen vágy megjelenítése… Nem tudom, mi lehetett a rendező / író terve, mindenesetre érdekes volt látni ezt a rendezést.

2020.02.09 Owotonor

Harmonikusan tükrözi az álmok kivetülését, ledönti a határokat a valóság közt és a megjelenített édes rémálomba olyan szokatlan horrorisztikus jelenségeket, folyamatokat csempész be hogy ámultam rajta és úgy párosítja azokat mintha csak a tudatalatti... Több

A főszereplő Jaroslava Schallerová 1500 jelentkező közül választották ki a főszerepre. Szerző: dulkap

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87