
Vélemények (9)
Éppen csak közepes akció/vígjáték. A két világsztár főszereplő játéka nélkül ez egy dögunalmas film lenne.
Teljesen átlagos, szórakoztató akcióvígjáték ez két remek veterán színésszel, akik dinamikája ugyanolyan jó, mint az Ocean's Elevenben. Jó tempó, közepes csavarok, enyhén izgalmas történet, nem túl mély, nem elgondolkodtató, amolyan nyárzáró film, amihez érdemes kikapcsolni a porszívót. Lényeg, hogy ez egy karaktermotivált sztori, nem az akcióról szól. A sztori lényegében egy hatalmas buddy-cop dráma, melyben hőseink csöbörből vödörbe csöppennek. Tipikus karakterek látunk, egy újoncosabb csávó és egy kiöregedett profi folyamatosan egymásra próbál licitálni, miközben egyre jobban megismerik egymást. Tipikus filmes történetmesélés, de mégis a két színész játéka és kémiája megemeli az egészet. A dialógusok enyhén humorosak, de a film abban jó, hogy mindig képes volt a szereplőket új, érdekes szituációba beletolni, ahol fel kell találni magukat, és ez a film igazán szórakoztató eleme. Nem unalmas, nem szájbarágós, nem arcba tolt poénokkal operál. Nyilván nem is mély filozófia, és majdnem biztos, hogy egyszer fogja mindenki megnézni, annyira azért nem fordulatos, hogy többször is megérje. Eggyel rosszabb, mint mondjuk Hit Man, de eggyel jobb, mint a Jackpot. Többet nem is tudok mondani a filmről, nincs itt mélység vagy egyéb érdekesség.
Az alapötlet jó, de a sztori gyenge, néha teljesen leül, az ember ásít. A jó az, ahogy a két sztár b@sz@kodik egymással, igen szeretnivalók. Egyszer nézhető mozi.
A film dinamikája pont annyira volt nyuggeros, mint ahogy Clooney dereka és járása, ugyanígy Pitté is. Nekik kellett az Advil, nekem meg a bő kávéfogyasztás, mert majdnem bealudtam rajta. Akció-vígjáték... Aham... Akció és humor is csak nyomokban vol... Több
Alapvetően egy akcióvígjáték - az akció kevés és semmi extra, vígjátékként meg elmondható, hogy hébe-hóba mosolyogtam rajta, ami azért nem rossz. De így összességében egy eléggé átlagos film, amit Pitt és Clooney egy icipicit az átlagos fölé emel.