Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Bede Fazekas Anna
Szabó Győző
Ujj Mészáros Károly

Syracuse   2020. 01. 20.

Egy alternatív Budapest, ami majdnem valóság

Nem tökéletes, de próbálkozásnak több mint megteszi. A skandináv krimik, thrillerek hangulatát tökéletesen átadja, még ha a megvalósítás hagy is maga után kívánnivalót. A lassú, Budapestet fejjel lefelé ábrázoló drónfelvételek, a nyilvánvaló szűrő a lencsén, a város ábrázolása mind-mind egy olyan alternatív Magyarország és Budapest képét mutatják, ami közelebb áll a valósághoz, mint azt elsőre gondolnánk. A sztori bonyolultabbnak tűnik, mint amilyen, a színészi alakítások nagyon jók.

indingo   2019. 06. 16.

Az ötlet jó volt, a megvalósítás kevésbé. Vontatott a története, érződik hogy egy skandináv szerű filmet szerettek volna készíteni hangulatában, de ez ne jött össze.

Berto49   2018. 10. 27.

Thriller és rögvalóság

A rendező, Ujj Mészáros Károly előző (első) filmje nem tetszett, de ez szerintem kiemelkedik az évtized – igaz elég kevés - magyar thrillerei közül. Az igaz, hogy erős skandináv vonal, elsősorban Jo Nesbø hatás érződik, ugyanis jelen esetben a főhős nyomozónő (Balsai Móni) ugyanúgy számos problémával küzd (pánikbetegség, félig bedőlt lakáshitel, rossz kapcsolat a bakfis lányával), mint Harry Hole, de ennyit még a legszigorúbb kritikus is elnézhet, mert nem szolgai másolásról van szó. Az igazat megvallva Balsai Móni miatt váltottam meg a mozijegyemet, mert a „Terápia” harmadik évadjában a fiatal Adél nevű terapeutát olyan meggyőző erővel játszotta, hogy egyből a kedvencemmé vált. Ebben a film... több»

NGN   2019. 12. 23.

Kicsit több lélek kellett volna bele

Talán sokan vártuk a Liza, a rókatündér rendezőjének új filmjét, mert az valami igazán újat és egyedit adott a nézőknek. Frappáns megvalósítás és remek színészi játékok jellemezték, és a zenéje sem volt utolsó. Én azt reméltem, itt is valami különlegeset, valami, a megszokottól eltérőt kapok, mert ugyan krimi, de biztosan lesz benne valami a Liza zsenialitásából. Sajnos nem vált be a reményem, mert bár a film jól indul, kellően sötét és baljós hangulatot áraszt, de azért a végére kifullad rendesen. Nos, leginkább a skandináv krimikhez lehetne hasonlítani, valószínűleg tudatosan próbáltak azokhoz hasonló elemeket beleemelni. A titokzatos gyilkosságok felderítése és a gyilkos utáni hajsza, me... több»

Szilonka   2019. 08. 14.

Ezek az idétlen képi megoldások engem nagyon zavartak, amellett hogy borzasztó lassú volt a film. Balsai Móni motyogását hallgatni sem volt túl élvezetes.

Az egész filmet áthatja a tipikus pesszimista keleti-európai szemlélet, ami kellőképpen hatásos elemként épült be a narratívába. Ehhez társul a nyomasztó szürke, fakó képi világ, és Szecsanov Martin bámulatos operatőri munkája. Már a kezdő képsorok is megteremtik az érzést, hogy nincs minden rendben, a fordított képek figyelmeztetnek, hogy a világ a feje tetejére állt. És bár mondhatnánk, hogy csak a játékidő alatt, de a puritán valóság még ennél is kiábrándítóbb. több»

Összességében mégis pozitív érzéseim maradtak a film kapcsán, a legjobb értelemben vett izgalmat és szórakozást nyújtotta az X – A rendszerből törölve. Vajmi kevés esélye van, de ha még egyszer megvágnák a filmet, kinyirbálnának pár felesleges jelenetet, pár remegő szájat és pár mélyrehatónak szánt monológot, akkor nagyon magas színvonalat képviselő film született volna. több»

Fővárosunk nyomasztó rémálomba fordul a Liza, a rókatündér rendezőjének sorozatgyilkosos thrillerében. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

A film összbevétele 183 473 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 35 546 123 forintot termelt. A hazai mozik összesen 36 715 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezője, Ujj-Mészáros Károly a valóságban Balsai Móni élettársa és egyben múzsája is, ahogy ő maga fogalmazott.

Ujj Mészáros Károly elmondása szerint a filmet egyebek mellett a Híd című skandináv noir sorozat, illetve Jo Nesbø regényei inspirálták.

A film végefőcímdalát Jónás Vera írta. A dal címe: Evergreen.