Marseille északi része (2020)

BAC Nord

Cédric Jimenez
Adèle Exarchopoulos

4EverAlfa   2021. 11. 07.

Kemény film, elgondolkoztató véggel

A film első része kőkemény rendőrsztori, a francia bűnözői társadalom és a benne elmerülő rendőrök emberi oldalát mutatja be életszerű akciójelentekkel. A film lényege, a rendőri korrupció és a felső vezetés kapcsolata a film második részére maradt, de valahogy kicsit összecsapott lett, valahogy nem éreztem kitárgyaltnak a témát, lehet, nem is ez volt a film küldetése, de kiváló alakításokat láttam egy jó sztorival és hihető, valószerű mondandóval.

Sebes Gábor   2021. 09. 25.

Első fele öt csillag

A film első fele eléri azt a szintet, amit a Nyomorultakban Ladj Ly valósított meg. Ragyogó színészi játék, korrekt történet. A film második fele egy rendkívül primitív, alátámasztatlan, indokolatlan történet, lehet, hogy van ilyen, de annyira gyenge, hogy unalmas. Persze spoiler nélkül nem tudom megindokolni. Miután dramatizálásba csap át, a színészi játékok is rutinszerűvé válnak. Hát ez van. Összességében a vége főcím után erős közepes. De öt plusz egyből áll össze.

justynaw   2021. 09. 20.

A film első fele egy igazi, brutális, kemény bűnözős film, viszont a második felében átcsap drámába. Mintha nem ugyanazat a filmet nézné az ember. Viszont ez egyáltalán nem válik kárára, remek mozi, nagyon jó színészekkel, alakításokkal.

lászló   2021. 07. 30.

Meglepő volt számomra, hogy ez a film Franciaországból érkezett. Nagyon valós, életszerű, a rendezés, vágás, alakitások és az akciójelenetek is mind nagyon élvezhetőek.