Marseille északi része

BAC Nord

2023.12.05 Török389133

Én ezt nem tudtam végignézni, nagyon gyenge és unalmas.

2023.02.18 puszta

Realisztikus történet egészen lenyűgöző színészi alakításokkal, kiváló rendezéssel, végig fenntartja az érdeklődést, és semmi klisével nem „támadnak” az alkotók. Nagyon ajánlom, bárcsak több ilyen színvonalú film lenne!

2021.09.25 Sebes Gábor

Első fele öt csillag

A film első fele eléri azt a szintet, amit a Nyomorultakban Ladj Ly valósított meg. Ragyogó színészi játék, korrekt történet. A film második fele egy rendkívül primitív, alátámasztatlan, indokolatlan történet, lehet, hogy van ilyen, de annyira gyenge, hogy unalmas. Persze spoiler nélkül nem tudom megindokolni. Miután dramatizálásba csap át, a színészi játékok is rutinszerűvé válnak. Hát ez van. Összességében a vége főcím után erős közepes. De öt plusz egyből áll össze.

2021.09.20 justynaw

A film első fele egy igazi, brutális, kemény bűnözős film, viszont a második felében átcsap drámába. Mintha nem ugyanazat a filmet nézné az ember. Viszont ez egyáltalán nem válik kárára, remek mozi, nagyon jó színészekkel, alakításokkal.

2021.07.30 lászló

Meglepő volt számomra, hogy ez a film Franciaországból érkezett. Nagyon valós, életszerű, a rendezés, vágás, alakitások és az akciójelenetek is mind nagyon élvezhetőek.

2021.11.07 4EverAlfa

Kemény film, elgondolkoztató véggel

A film első része kőkemény rendőrsztori, a francia bűnözői társadalom és a benne elmerülő rendőrök emberi oldalát mutatja be életszerű akciójelentekkel. A film lényege, a rendőri korrupció és a felső vezetés kapcsolata a film második részére maradt, de valahogy kicsit összecsapott lett, valahogy nem éreztem kitárgyaltnak a témát, lehet, nem is ez volt a film küldetése, de kiváló alakításokat láttam egy jó sztorival és hihető, valószerű mondandóval.