Zuhanás a csendbe

Zuhanás a csendbe

Touching the Void

Simon Nicholas Aaron és Joe Brendan Mackey megkísérli megmászni a már sokak által sikertelenül legyőzni próbált közel 7000 méter magas Siula Grande-t. A küzdelmes út sikerrel jár, de a visszaúton baleset történik, ami végül tragédiába torkollik. Simon elvágja a sérült Joe kötelét, hogy a saját életét mentse, míg társa egy hasadékba esik. Simon folytatja az utat lefelé barátja megölésének kínzó gondolatával. Azonban Joe egy párkányon fennakadva túléli a zuhanást, s ettől a pillanattól egyedül kell folytatnia hősies küzdelmét a túlélésért

Rendező: Kevin Macdonald
Forgatókönyvíró: Joe Simpson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2004.11.25.

2022.08.08 harnas1207

A katarzis elmaradt, talán mert 378 alkalommal mondták, el hogy "ekkor azt hittem, meghalok", vagy mert a történet maga nem olyan izgalmas. (Tanuk nélküli túlélő sztori. ) Ettől függetlenül hihetetlenül látványos és tökéletes a színészi játék.

2015.01.22 alexxx

A minimális trükközéssel és a dokumentumjelleggel, amit képvisel sokkal ütősebben átadja a hegyekben folytatott harcot a túlélésért, mint az Everest.

2017.09.27 rainman

A könyvet olvasva nem hittem, hogy filmben/dokumentumfilmben is képesek hatásosan átadni a zsigeri hideget és elhagyatottságot, a két hegymászó kálváriáját a Siula Grandén. De, sikerült. Nyomasztó és felemelő egyszerre. Aki egy kicsit is érdeklődik a hegyek iránt annak kötelező darab!

2015.06.02 Laci000

Igazán kiváló film. Ilyen forgatókönyvet csak is az élet tud írni. Nagyszerűek a szereplők, a rendezés és a feszültség kiválóan érzékelhető...Egyszer-kétszer mindenképpen megnézhető!