A nagy kékség (1988)

Le grand bleu

Jean-Marc Barr

4EverAlfa   2022. 06. 06.

Halálos megnyugvás

A Bessonhoz szokott rajongók valószínűleg nem a kedvenceik között tartják számon azt az alkotást. A megszokott pörgős történet helyett itt egy lassan kibontakozó szenvedély, párharc és belső vívódás folyamatát látjuk, gyönyörű képi körítéssel. A főszereplők Marc, Reno és Archette kiválóan hozták a karakterüket. Marc tekintete magában hordozta a történet végét is. Fura számomra, hogy a főszereplők közül végül Marc nem került fel a topligás színészek közé.

Denisqoo   2015. 09. 19.

Egy kicsit unalmas volt, szerintem. Legalábbis a sztori nekem igencsak lassan bontakozott ki. Nem tudom, hogy ez mennyire tudatos a készítők részéről, de kellett hozzá türelem, az biztos.

Kiss László   2019. 09. 25.

Heti egyszer megnezem. Lenyugoz a szineszi jatek, es ez a kepvilag!

gennaddifix   2015. 09. 12.

Én általában nem annyira szeretem az ilyen természetfilm-tematikájú alkotásokat, egy kicsit sekélyesek szoktak a számomra lenni. De ez a film nekem abszolút bejött. A szokásos "küzdeni akarás"-mondandón túlmenően az íróknak sikerült még olyan rétegek... több»

ollggaalek   2017. 07. 09.

Jean Reno egy nagy kedvencem, így általában minden fenntartás nélkül tudom fogadni az ő alakításait. Fenti alkotásban pedig igazán csúcsszuper volt. Imádtam! :)

3,6 millió dollár bevételt produkált a film.

(LionelMessi10)

80 millió francia frank volt a film költségvetése.

(LionelMessi10)

A nagy kékséget a francia szakirodalom az ún. Cinéma du look irányzat egyik legkiemelkedőbb darabjaként tartja számon. Ennek az irányzatnak a legfőbb jellemzője, hogy a stílust és a látványt előtérbe helyezi a hagyományos történetmeséléssel szemben, a főszerepben pedig a társadalmi normákból kiábrándult, szerelmet kereső karaktert láthatunk.

A filmhez Luc Besson egy 168 perces rendezői változatot is készített, amelyet VHS-en és DVD-n is kiadott.

Luc Besson még a film bemutatója előtt minden lehetséges módon reklámozta A nagy kékséget (pl. úgy, hogy képregényt és könyvet is adtak ki alkotásából). Ez a fajta üzleti eljárás akkoriban újnak számított az európai mozifilmek esetében.