![]()
A címe alapján persze sejthettem volna, de nem gondoltam, hogy ilyen töményen kapom. Ez már túl sok volt számomra, igazi gyomrost kaptam. A film elején még élt bennem a remény, hogy férfiak is kiemelt szereplők lesznek filmben, főleg, mivel Theodore (Christian Bale) és Friedrich Bhaer (Gabriel Byrne) neve is felbukkant a szereposztásban, de sajnos csak mellékszereplők lettek (szerintem). Tíz perc után már kezdtem zizegni attól a sok csevegő, sikongató, nevetgélő, szaladgáló lánytól, és ezen még Thomas Newman zeneszerző munkája sem segített. (Semmi mást nem akartam, csak egy könnyed, romantikus, kosztümös filmet látni, és a Kisasszonyok a legjobb tízes listában szerepelt a szukits.hu oldalon. Belevágtam! Kár volt! Valószínű, hogy én vagyok az egyetlen nő a Földön, akinek ez a film nem jött be, de vállalom! )
Közel kétórás a film, és nem történik benne semmi! Nem tudom, mekkora sikere lehetett az 1868-ban megjelent Louisa May Alcott által írt regénynek, de én most kihagyom a könyvvásárlást. Persze azokban az időkben sok hölgy olvasgatta a kandalló melege mellett és ábrándozott romantikus, de előnyös házasságról, a döntési jogról a saját életük felett és az önállóságról, de ettől én még nem leszek az írónő rajongója.
![]()
Rettentően unalmas volt a tálalás, vagy a forgatókönyvíró, Robin Swicord rontott el valamit vagy a rendező, Gillian Armstrong. (Mi a közös a Blöff és A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső között? Az, hogy egyik filmnek sem volt női főszereplője, mégis rengetegen imádták! Fordítva ez már nem annyira működik.)
Ez a film giccses, túlontúl érzelgős és már-már a nyálas kategóriát súrolja. Nem jött át nekem a család melegsége és meghittsége, melyet az öt színésznő próbál bemutatni, az aggódás édesapjuk miatt, aki a háborúban megsérült, és akit fél percre meg is mutatnak nekünk, persze csak a hátát látjuk, utána eltűnik a vászonról. Nem volt életszagú a történet. Öt nő összezárva, még a szomszédok is bekukkantanak néha (nők), és soha nem volt egy hangos szóváltás sem? Egy kis teáscsésze-csörgetés, egy hangyányi vita? Ez nem jellemző a nőkre!
A férfiszereplők udvarlása kicsit kapkodó volt, nem dobogtatta meg a szívemet, és nem éreztem pillangókat a hasamban, hiányzott belőle az érzelmi mélység, néha azt hittem, hogy csak beszélgetnek. (A Büszkeség és balítélet című filmben Colin Firth-tel átélhetjük a szerelem érzését, főleg, amikor a híres tójelenetben meztelenül ugrik a vízbe, és a néző előtt bontakozik ki a karakter szenvedélye és érzelmi kitörése.)
Olvasgatom a kritikákat, mindenki imádja a filmet. Így jártam! Sok híres színésznő (Susan Sarandon, Kirsten Dunst is szerepet kapott a filmben, de nem láttam kiemelkedő színészi alakításokat, pedig sokan dicsérik Winona Ryder színészi teljesítményét. Gondolom, sokan látták ezt a művet, én nem ajánlom jó szívvel, de mindenki maga döntheti el, belevág-e vagy sem! Saját döntés! Jó szórakozást!
83 Kisasszonyok (1994)
családi | dráma | romantikus
Négy amerikai nõvért, a March-lányokat 1862-ben ismerjük meg, a polgárháború derekán, amikor az apjuk a fronton van, õk pedig édesanyjuk felügyelete alatt érnek lassacskán... több»
Szereplők: Christian Bale, Susan Sarandon, Winona Ryder, Kirsten Dunst, Claire Danes

