2025.12.14 22:25 Timon Olvasottság: <100x
0

Feltárul a multiverzum 2.0

Sokáig kimaradt ez a film, most a hétvégén sikerült pótolnom. Sok érdekességet tartalmaz, de nem ez volt a legmaradandóbb a negyedik fázis filmjei közül. De nem is volt annyira rossz. Ami tetszett benne, az az volt, hogy több szálon kötődik: egyrészt a Vanda és Vízió végéhez, hogy Vanda végül nem kapja meg azt a vágyott életet, hogy gyermekeit nevelhesse; a másik az, hogy könnyebben elérhetővé vált a multiverzum a Pókember: Nincs hazaútban látottak után. Ami rengeteg veszélyt hozott, és szerintem még a kvantumvilágnál is jobb, abból a szempontból, hogy kiszámíthatatlanabb.

Az biztos, hog az eddigi legszemfárasztóbb Marvel-film, vizuális pörgését tekintve, egy idő után már tényleg zsibbasztó. A legjobb jelenet az volt, ahol Vanda végül a túlzottan túlzó megszállottsága után végül ott tudja hagyni az énjét az ő fiaival a saját verzumukban. Valahol megérthető, hiszen gyermekeket nevelni valóban csodálatos, neki a türelmetlensége volt a baj. Hogy ragaszkodott az általa elképzeltekhez, és nem akart alternatívát, vagyis túlzottan ragaszkodott Vízióhoz. Doctor Stange-nek több verzióját is láthattuk, és a zombi-Strange meglepően bírható volt.

Feltárul a multiverzum 2.0

A film 2022-ben a Marvel legtöbb bevételt hozó filmje volt, de nem érte el az egymilliárd dollárt, pedig közel volt. Szerintem ennek tudom a nyilvánvaló okát: America Chavez karaktere miatt sok (főleg muszlim vallású) országban betiltották, meg Kínában is. Nem akarok bigott lenni, vagy ilyesmi, mert én amúgy sem vagyok gyűlölködős, de könyörgöm, ezt a részletet nagyon ki kellett volna hagyni! A számok nem hazudnak, és azt igazolják, hogy a többség nem vevő az ilyen érzékenyítésre. Mindenki úgy él, mondjuk otthon, a négy fal között, az rendben van, de erre ennél például az égvilágon nem volt semmi szükség.

A filmben még bírtam Wong karakterét is, és szerintem még hátravan a legjobb szerepe egy későbbi projektben. Csakúgy, mint Doctor Strange-nek, aki előtt nagy pálya lehet még.

Hogy lesz-e harmadik része ennek, abban nem vagyok biztos, de ez egyszer összességében nem volt rossz. 10/6,8

akció | fantasy | horror | kaland | sci-fi

Kinyílik a titokkal és őrülettel teli multiverzum ajtaja. Most, hogy Vasember és Amerika Kapitány távozott a Bosszúállók: Végjátékban vívott ádáz küzdelem után, az egykori... több»

0