![]()
Szerintem ezt a részt csakis azért készíthették el az alkotók, hogy a világ modernizálásával, változásával egyidejűleg legyen ez az új mondanivaló, "story" a Toy Storyban. A világ változik, ahogyan a játékok is, és a játékokat leváltó digitális kütyük. Az utóbbi csakis akkor, ha a szülők egy babát vagy egy kisautót, nem pedig a telefont vagy más képernyős kütyüt nyomnak kicsiként a gyerek kezébe lefoglalás gyanánt, és akkor a valódi játékok célja, varázsa is megmaradna egész addig, míg a leváltásra szükség lesz. Persze, ma már sok kimondottan ilyesfajta játék van fel-/kitalálva, hogy mégse a telót nyomkodják, a hagyományos játékok pedig ideig-óráig használatosak lesznek ezután is.
Ami a filmet illeti... Felőlem jöhet még tömérdek számú rész, mert imádom. Viszont... Lassan már követni se tudom, hány és hány tulajdonos/gazdi kezein... akarom mondani "talpírásán" ment keresztül az összetartó játékcsalád, de tuti lesz még új gazdi, mert egyszer Bonnie is fel fog nőni, és akkor már tuti vicc tárgya lenne, ha továbbra is "babázna"... ha csak idővel majd a saját, igazi gyerekével nem teszi ezt.
![]()
Meglehet, hogy a következő rész úgy 10-15 év elteltével úgy fog folytatódni, hogy Bonnie-nak családja lesz, és a kedvenc gyerekkori játékait elővéve továbbadja a következő generációjának, míg ő is fel nem nő, és még érdekli, lefoglalja azokat...
Ez az új történet amúgy nem sok "újdonságot" hozott... Szokás szerint félnek a lecserélődéstől, ismét elvesznek néhányan, majd megindul az egymásra találási procedúra és boldog befejezés. Nem mondom, hogy ez lett a kedvenc, többszörnézős részem, de szerethető ez is, mármint annak, aki Toy Story-fan... mint jómagam.
75 Toy Story 5 (2026)
A játékok visszatérnek a Disney és a Pixar Toy Story 5 című filmjében, ahol ezúttal a „játék találkozik a technikával” helyzet áll a középpontban: Woody, Buzz Lightyear,... több»

