Rólam
A Magyarországon és Jugoszlávia- tól 10 km, határ mellet születtem. Akkor nekem falu,aztán nagykösség, most egy csendes kisváros. Anno volt korház, és külön volt szülőotthon sajnos ez múlt. Általános iskola ott végeztem. Azóta elkerültem. Most egy közepes városban lakom.
A balesett
25 éves voltam a balesett nem emlékszem csak barátok, mondták, hogyan történt az autóban utas ülten és túlgyorsan ment a sofőr, így belement árokban többször felborúlt az autó. Nyílt koponya törés, agysérült ez halmozott sok betegség. Nem sírok! Vannak tőlem rosszabb álapot. Ide nem másolok az intenzív zárójelentés. Sokkat hallotam aki coma áttélt mit látták. Nekem is volt a comában mitt láttam, majd ezután irok le.
Az intenzív osztályon.Két hónapon feküdtem. 10 napon át gépi légeztetés kaptam, háromszor áll le a szivem, sorozat bordatörés PTX és HTX, alakul ki és persze gégemetszés is volt nálam. A jobb oldalon béna volt Számolni, beszélni, elfelejtem. Még most is a béna a jobb kezem. Újra kell tanúlni, járni,minden számolni, beszélni, írni. Jobb lábam a terhelést nem bírja, ezért, most bottal járok. Afházia vagyok a még most is a, beszédem kicsit nehezen érthető, mert a ragozással problémáim vannak a betegségem miatt, így ez az írásnál is jelentkezik.
Az 56 nap intenzív osztályon, olyan állapotam, hogy felkerültem. A Budapest és Budakeszi határán az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet (OORI) kerültem és ott az agysérült az 5 ös osztályra, . Ott megtanultam, jobb kezem béna, így a balkezem használom, és ezt kell megtanulni, hogy a napi teendőn, öltözés, fürdés, írás, közlekedés, hogyan tudom ellátni, segítséges nélkül. Sokat sétáltam lépcsőztem, nem is kellet járóbot elhagytam. Október volt de csodás idő. Naponta gyógytorna és a Logopédiához foglalkozás jártunk. Emlékszem a logopédus ragozás kellene megtanulni. A logópédus asztalra kirakta játék állatok bábuval kell, tanulni ragozások. Ráakadta vezetni. Több lóvak, hogyan kell mondani a ragozás „lovak”. Mondta nemegyszerű sok ló, nevette logopédius. Nekem akkor könnyű kimondtam. Karácsonyra hazamentem. Eltelt kettő hónap megerősítem úgy egy hétvégén haza mentem. A kórházbol az OORI, anyuval mentünk haza úgy a Józsefváros vasútállomásra a Pesti nagybátyám vitte minket.
56 éves vagyok. vissza emlékszem, hogy mi menten átt. Szinten hihettem, hogy itt vagyok és ÍGY. Őszintén a balesett "aranyélett" volt nekem. Megéri, egy köny csak mivel ragozás és helyesírás csak a Wordban :-)) esetleg film sorozatt. kapcsolattam. Gründfelder Attila. email: [email protected].
Sziasztok!