A James Gunn rendezésében készülő új Superman-film premierje közeledtével különös társadalmi témákra került a hangsúly a filmmel kapcsolatban. Gunn a The Times-nak adott interjújában a követekzőképp jellemezte a karaktert: „Superman Amerika története. Egy bevándorló, aki más helyekről érkezett, és benépesítette az országot”.

Gunn az interjúban elmagyarázta, hogy az ikonikus hős a bevándorlói élet témáit fogja boncolgatni, mivel egy másik bolygóról érkezett menekült.

A Fox News műsorában, The Five-ban a műsorvezetők élesen reagáltak. Kellyanne Conway kijelentette: „Nem azért megyünk a moziba, hogy kioktassanak minket, és ideológiákat erőltessenek ránk.” Jesse Watters ironikusan megjegyezte: „Tudod, mi van a köpenyén? MS-13.” Ezzel a megjegyzéssel szatirikusan a szélsőséges bűnszervezet nevéhez kötötte a szuperhős jelmezét.

A vitát követően válasz érkezett a film alkotóitól. James Gunn a The Daily Beast bszámolója szerint kijelentette, hogy „Az alapvető emberi kedvesség nemcsak egy érték, hanem valami, amit elvesztettünk.” Hozzátette: „Ez a film mindenkinek szól. Nem azért vagyok itt, hogy ítélkezzek az emberek felett.”

Nathan Fillion (Zöld Lámpás szerepében) a Los Angeles-i bemutatón viccesen jegyezte meg: „Valakinek kellene egy ölelés… Ez csak egy film, srácok.”

Sean Gunn, a rendező testvére azt mondta: „Igen, Superman bevándorló… És ha ez nem tetszik, akkor nem vagy amerikai.”

A vita központjában a bevándorlás mint narratíva áll: Krypton fiaként Superman jogilag bevándorlónak számít, amit Gunn Amerika-allegóriaként értelmez. Egyes konzervatív vélemények szerint ez túlzottan politikai-ideológiai tartalom – többször a „woke” jelző merölt fel a részükről. A jelenlegi vita – ahol egy szuperhős bevándorlásáról beszélünk – egy új, erőteljes társadalmi diskurzus része.

James Gunn új Superman-filmje csütörtökön érkezik a mozikba.

További friss hírekért és ajánlókért csak görgess lejjebb!

80 Superman  (2025)

akció | fantasy | kaland | sci-fi

Superman az igazság, az igazságosság és az amerikai út megtestesítője egy olyan világban, amely mindezt régimódinak tartja. több»

via Variety