Közösség

Vélemény:

 

76 A köd

(2007)

A köd

 
respect the movies   2018.06.05 11:23
1

Szerintem egy kimondottan jó King adaptáció lett! Jómagam nagyon szeretem a Stephen King regényeket (ezzel gondolom rengetegen vagyunk így) és emiatt kimondottan kíváncsian tekintem meg a regényeiből/novelláiból készült filmeket! Sajnos a King féle filmadaptációk sokkal vegyesebb minőségűek mint a regényei! A 2007-ben forgatott Köd egy elég erős alkotás lett és ez nagyrészt köszönhetjük a film rendezőjének (Frank Darabontnak) aki többek közt bevállalta, hogy egy teljesen más befejezést készít a film végére, mint ami eredetileg a regényé volt! Sokak számára talán pont emiatt lesz majd nagyon is emlékezetes a film, mert sikerült egy olyan befejezést készíteni, ami eléggé eltér a megszokott filmektől! Ezzel az állásponttal én sem vitatkoznék, de jómagam még rengeteg pozitívumot találtam a filmben! Az első dolog ami számomra emlékezetes marad, az a hangulata! Egyszerre éreztem a misztikumot, a feszültséget és egyfajta társadalomkritikát is a film alatt, ami nekem nagyon tetszett! A karaktereket is nagyon jól sikerült megalkotni és a színészválasztások is totálisan rendben voltak! Számomra fontos még egy filmben, hogy mennyire sikerül zenében passzolnia a történethez! E téren sem vall szégyent, bár igaz hogy csak EGY dalból áll az egész, de azt nagyon eltalálták! Csak azért nem értékelném öt csillagra a filmet, mert néha kicsit lassúnak éreztem a történetvezetését, de mindez mellett egy kimondottan jó King adaptáció lett!