2021.11.24 00:08 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
2

Vakon röpködni? Oké, én elhiszem.

Nem szeretem a szuperhősös filmeket... Nagyon nem...

Na jó, Batman kollégát még elnézegetem. Aztán eszembe jutott ez a fickó, ez az Affleck gyerek. Jól tolja, ez nem vitás. Jó színész, tagadhatatlan. Rengeteg filmben láttam már, mint például a Good Will Huntingban, az Armageddonban, ahol hősieskedik, a Hulla, hó, telizsák, ahol nagyon kell neki a pénz, az Apja lánya, ami egy szép családi dráma, és a nagyon nagy kedvenc, a Tolvajok Városa, ahol zseniálisat játszik! De mielőtt elkezdett bohócfilmekben szerepelni, azért egy Holtodiglant, és egy Könyvelőt még kiizzadt magából. Itt, jelen filmünkben, egy vak ügyvédet játszik, aki éjszaka felrántja a csini latexrucit, és eldádázza a sok, csúnya rosszfiút. Betonkemény és könyörtelen. Úgy megveri a gonoszokat néha, hogy beledagadnak a mentőbe...

Vakon röpködni? Oké, én elhiszem.

Mark Steven Johnson miatt is néztem meg a filmet, mert azt tudtam, hogy A szomszéd nője mindig zöldebbnek a forgatókönyvírója, és a Még zöldebb a szomszéd nőjének az írója volt a fent említett úriember. Ez azért már félig garancia a sikerre. Itt rendezőként viszont nem alkotott kiemelkedően jót...

A produkción rengeteget javít Ben Affleck, Colin Farrell (Célpont) és Jennifer Garner, aki nem néz ki rosszul a filmben, kiteszi, amit ki kell, becsülettel...

Persze ő is latexben tolja, hagy izzadjon a hátsója rendesen...

Egyszóval a két latexes egymásba szeret, csak úgy, két bosszúállás és gonosz bácsik elnáspángolása közben, de a gonosz Célpont megöli a szép Elektra Natchiost, és Daredevil nagyon-nagyon mérges lesz. Ki gondolná, ugye?

Eközben egy kitartó újságíró állandóan Daredevil nyomában jár, Ben Urich (Joe Pantoliano), aki elhatározza, lerántja a leplet a latexes hősről. Szóval mindenki üldöz mindenkit. Persze nemcsak Célpont akarja megölni Daredevilt, hanem a nagydarab Wilson Fisk is (Michael Clarke Duncan), aki szintén mániákusan lohol hősünk nyomában... És lőn a végső összecsapás, ami után (nem árulok el nagy titkot), mindenki elnyeri a jutalmát...

Ami miatt végül is négy csillag, az nem a faék egyszerűségű sztori, hanem a kellemes zenei betétek, ami Graeme Revell munkája, és az operatőri munka sem volt rossz, bár néha a világítással volt némi problémája Ericson Core-nak. Van olyan jelenetsor, ahol a lényeg éppenhogy látszik. Ez azért kissé zavaró. Miért a négy csillag, ami a filmet látva indokolatlan?

Ó, hát a film egy laza három csillag, de hozzácsapok egyet Jennifer gyönyörű dekoltázsáért és a latexes csóka vakon röpködéséért. Ami szerintem annyira béna, hogy már tetszik!

Ahogy a filmben elhangzik, a vakságával megerősödött a radarösztöne! Hogy mi van??? Na inkább hagyjuk... Lehet, hogy túl sok denevérhúst evett...

Inkább egy néma főhajtással emlékeznék Michael Clarke Duncanre, a Halálsoron és a Skorpiókirály, meg a Sziget filmek sztárjára, aki 54 évesen hunyt el 2012-ben. R.I.P. Mr. Duncan.

Könnyed, laza, egyszerű kis mozi, de szórakoztató. Kedvenc fotelemben forró csokit szürcsölve, egy kis sajtos, sós teasüteménnyel (naná, hogy házi) maximális élvezet.

Hajrá latexes srác, kapj el mindenkit! Megtekintésre meg a nagyon vagány és ötlettelen emberkéknek ajánlom. Vagy aki szereti a feszülős popsikat latexben...

akció | krimi

Matt Murdock még gyermekként vesztette el látását, azonban a szerencsétlen balesetet követően többi érzéke rendkívül felerősödött. Matt titkolja képességeit, felnőttként... több»

2