Közösség

Vélemény:

 

73 Fekete Párduc

(2018)

T'Challa a király!

 
Lipót Testvér   2023.07.21 01:15
1

"Hozza a pacekot." (Nem vagyok rasszista, de...)
VÉGRE EGY OLYAN FILM, AMIBEN A FEKETÉK NEM FEHÉRPARÓKÁS BÍRÓK A RABSZOLGÁK IDEJÉBŐL!
Az egyik legjobb Marvel-film. T'Challa karaktere zseniális, a színész, Chadwick Boseman nagyon jól előadja, a többi karakter szintén jópofa, főleg M'Baku. Shuri némileg idegesítő lenne, ha nem Letitia Wright alakítaná (aki szerény véleményem szerint a jelenleg élő legjobb csaj). Ez egy eléggé nőközpontú film, tetszik, hogy ennyi hősnőt ismerünk meg ilyen rövid idő alatt, mégis rendkívül jól ki vannak dolgozva. A történet kifogásolhatatlan, tökéletes királydráma. A rossz arc, Killmonger nagyon jól meg van alkotva, igazi Marvel-gonosz, aki (a DC-vel ellentétben) nem csak azért gonosz, mert megtehető, hanem komoly oka van rá. Ezért szeretem jobban a Marvelt...mert Stan Lee mondá: "Érdekes lenne, ha az olvasók azonosulni tudnának a gonosztevőkkel." Ez akkoriban legalább olyan forradalmi volt, mint egy fekete szuperhős.
A filmzene minden képzeletet felülmúl: afrikai törzsi nóták, melyek annyira autentikusak, ahogyan arra csak képes lehet egy svéd. A látványt még nem említettem... mindent visz. A lándzsák és harciorszarvúk kicsit az animékre emlékeztetnek. Maradandó alkotás ez a film, csak ajánlani tudom.