Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A hallgatás törvénye (2010)

Winter's Bone

tibi   2020. 11. 01.

Valaki azt írta, hogy fordulatos film. Szerintem dög unalom, kár volt rá az idő.

elekm90   2020. 10. 19.

Csalódást keltő volt, a megosztó vélemények ellenére a 4 Oscar-jelölés miatt többet vártam. Az alapfelállás még akár érdekes is lehetne és az egyedi atmoszféra sem rossz, de 1-2 jelenetet leszámítva kimondottan vontatott és eseménytelen a film. John Hawkes és Jennifer Lawrence alakítása viszont tényleg jó volt.

hsanya182   2016. 11. 01.

Vontatott a történet. Egy talapra esett kislány vad tanyasi harcaiba láthatunk bele, hogy küzd egyedül a rokonság keresztüzében.A 17éves lány egyedül "tartja el" beteg anyját és a két pici testvérét is nevelgeti, főz nekik, tanítgatja őket vadászatra... több»

Mr. Zero   2015. 08. 30.

Nagyon szép film! Teljesen oda voltam ezért a filmért vagy inkább vagyok . Pörgős akcióval tarkított tömör szórakozás. Pontosan ezt várom egy filmtől, hogy bármikor is üljek, le elé elszórakoztasson. Ez megtette.

Bizsu82   2020. 02. 11.

Mélyreható, érzelmileg nagyon is megfogo film. Műfajban abszolút átlag feletti. Nem sablonos, van benne fantázia. Akár többször is nézhető, szórakoztató, megfogo film.

Érdeklődő   2020. 02. 02.

Szép alakítás a főszereplőtől

A történet szomorúságát a főhősnő kilátástalan helyzete adja. A film a tizenhét éves ifjú hölgy harcát mutatja be, ahogy megpróbálja önmaga és családja sorsát a felszínen tartani. Akit érdekelnek a társadalom képi leírásai, azoknak nem lesz csalódás ez a vászonra álmodott történet.

vesztingerkitti   2017. 01. 02.

Jennifer Lawrencetől láttam már jobb filmet is, kissé csalódást okozott mert elmaradtak a fordulatok és a pörgős jelenetek . Összességében nem lenne rossz film de inkább középkategóriás...

Jennifer Lawrence édesanyja olvasta el a könyvet, amelyből a film készült és úgy gondolta lánya tökéletes lenne Ree Dolly szerepére.

a való életben is sorozó tiszt, a filmben saját magát alakította. Jennifer Lawrence kérdéseire azt a választ adta, amit egy újoncnak is adott volna.

(ps)

Jennifer Lawrence-t az alakításáért Oscar-díjra jelölték a legjobb színésznő kategóriában. A színésznő mindössze 20 éves volt.

(ps)

A film készítői először nem akarták a főszerepet Jennifer Lawrence-adni, mert úgy gondolták, hogy túl csinos a szerepre. Jennifer a meghallgatásra úgy érkezett, hogy egy hete nem mosott hajat, folyott az orra, és előtte 13 háztömböt legyalogolt. Mindennek az eredményeképp megkapta a szerepet.

(ps)

Jennifer Lawrence-nek a szerep érdekében meg kellett tanulnia fát aprítani, verekedni és mókust nyúzni.