A hallgatás törvénye

A hallgatás törvénye

Winter's Bone
elekm90

Ree Dolly (Jennifer Lawrence) csupán 17 éves, mégis komoly feladatokat kell ellátnia. Széthullóban lévő családjában ő kénytelen gondoskodni beteg édesanyjáról és két kisebb testvéréről is. Apja, Jessup Dolly kábítószer kereskedelemből próbál megélni, de nyakon csípi a rendőrség. Ha Jessup… Több

Forgatókönyvíró: Debra Granik, Anne Rosellini
Premier (HU): 2011.05.19. | HBO Max (2020.12.26.)

2022.12.30 Ildikó Bacskai

A hallgatás törvénye (2010)

Sajnos Jennifer Lawrence főszereplése nem jelentett semmit a film minősége szempontjából. Az egyetlen drámai csúcsponton kívül a film egy lassú, unalmas túlbonyolított vacak. Aki szeret kínlódni, annak ajánlom szeretettel, mert a rendkívül nyomasztó a rendezés ennyit lehetővé tesz. Elcseszett.

2016.11.01 hsanya182

Vontatott a történet. Egy talapra esett kislány vad tanyasi harcaiba láthatunk bele, hogy küzd egyedül a rokonság keresztüzében.A 17éves lány egyedül "tartja el" beteg anyját és a két pici testvérét is nevelgeti, főz nekik, tanítgatja őket vadászatra... Több

2020.10.19 elekm90

Csalódást keltő volt, a megosztó vélemények ellenére a 4 Oscar-jelölés miatt többet vártam. Az alapfelállás még akár érdekes is lehetne és az egyedi atmoszféra sem rossz, de 1-2 jelenetet leszámítva kimondottan vontatott és eseménytelen a film. John Hawkes és Jennifer Lawrence alakítása viszont tényleg jó volt.

2015.08.30 Mr. Zero

Nagyon szép film! Teljesen oda voltam ezért a filmért vagy inkább vagyok . Pörgős akcióval tarkított tömör szórakozás. Pontosan ezt várom egy filmtől, hogy bármikor is üljek, le elé elszórakoztasson. Ez megtette.

2020.02.11 Bizsu82

Mélyreható, érzelmileg nagyon is megfogo film. Műfajban abszolút átlag feletti. Nem sablonos, van benne fantázia. Akár többször is nézhető, szórakoztató, megfogo film.

Jennifer Lawrence édesanyja olvasta el a könyvet, amelyből a film készült és úgy gondolta lánya tökéletes lenne Ree Dolly szerepére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

a való életben is sorozó tiszt, a filmben saját magát alakította. Jennifer Lawrence kérdéseire azt a választ adta, amit egy újoncnak is adott volna.Szerző: ps

Jennifer Lawrence-t az alakításáért Oscar-díjra jelölték a legjobb színésznő kategóriában. A színésznő mindössze 20 éves volt.Szerző: ps

A film készítői először nem akarták a főszerepet Jennifer Lawrence-adni, mert úgy gondolták, hogy túl csinos a szerepre. Jennifer a meghallgatásra úgy érkezett, hogy egy hete nem mosott hajat, folyott az orra, és előtte 13 háztömböt legyalogolt. Mindennek az eredményeképp megkapta a szerepet.Szerző: ps