A hallgatás törvénye

Winter's Bone

2022.12.30 Ildikó Bacskai

A hallgatás törvénye (2010)

Sajnos Jennifer Lawrence főszereplése nem jelentett semmit a film minősége szempontjából. Az egyetlen drámai csúcsponton kívül a film egy lassú, unalmas túlbonyolított vacak. Aki szeret kínlódni, annak ajánlom szeretettel, mert a rendkívül nyomasztó a rendezés ennyit lehetővé tesz. Elcseszett.

2016.11.01 hsanya182

Vontatott a történet. Egy talapra esett kislány vad tanyasi harcaiba láthatunk bele, hogy küzd egyedül a rokonság keresztüzében.A 17éves lány egyedül "tartja el" beteg anyját és a két pici testvérét is nevelgeti, főz nekik, tanítgatja őket vadászatra... Több

2020.10.19 elekm90

Csalódást keltő volt, a megosztó vélemények ellenére a 4 Oscar-jelölés miatt többet vártam. Az alapfelállás még akár érdekes is lehetne és az egyedi atmoszféra sem rossz, de 1-2 jelenetet leszámítva kimondottan vontatott és eseménytelen a film. John Hawkes és Jennifer Lawrence alakítása viszont tényleg jó volt.

2015.08.30 Mr. Zero

Nagyon szép film! Teljesen oda voltam ezért a filmért vagy inkább vagyok . Pörgős akcióval tarkított tömör szórakozás. Pontosan ezt várom egy filmtől, hogy bármikor is üljek, le elé elszórakoztasson. Ez megtette.

2020.02.11 Bizsu82

Mélyreható, érzelmileg nagyon is megfogo film. Műfajban abszolút átlag feletti. Nem sablonos, van benne fantázia. Akár többször is nézhető, szórakoztató, megfogo film.

2020.02.02 Érdeklődő

Szép alakítás a főszereplőtől

A történet szomorúságát a főhősnő kilátástalan helyzete adja. A film a tizenhét éves ifjú hölgy harcát mutatja be, ahogy megpróbálja önmaga és családja sorsát a felszínen tartani. Akit érdekelnek a társadalom képi leírásai, azoknak nem lesz csalódás ez a vászonra álmodott történet.

2014.12.15 juliS

Debra Granik büszke lehet alkotására, ezt a filmet nem hiába jelölték négy Oscar-díjra és egy Aranyglóbuszra. Az, hogy ezek közül egyet sem nyert el már csak részletkérdés, semmit sem vesz el a film nyújtotta élményből. Jennifer Lawrence az itt nyújt... Több

2015.04.13 jazzy

Teljesen jó film! Jennifer Lawrence bebizonyította, hogy egy komoly színésznő, aki még nagy karriert futhat be. A film egyébként is nagyon jó. A történet izgalmas és magával ragadó. A rendezés pedig igyekszik természetes módon, mindenféle erőlködés nélkül fokozni a drámát.

2017.01.02 vesztingerkitti

Jennifer Lawrencetől láttam már jobb filmet is, kissé csalódást okozott mert elmaradtak a fordulatok és a pörgős jelenetek . Összességében nem lenne rossz film de inkább középkategóriás...

2017.03.22 Mia1982

Untatott és vontatott, aki szereti az ilyen filmeket, azoknak ezt bátran ajánlom.

2020.11.01 tibi

Valaki azt írta, hogy fordulatos film. Szerintem dög unalom, kár volt rá az idő.