Árva Brooklyn (2019)

Motherless Brooklyn

elekm90   2021. 01. 27.

Nehézkesen indult, és sokáig nagyon a sötétben tapogatózik a néző, Edward Norton nem túl jól adagolta az egyébként igényes sztorit. Az elején nagyon lassú volt, a második fele volt igazán érdekes. Az alakítások rendben vannak, ilyen szereplőgárdával ez alap, Edward Norton mellett Alec Baldwin "főgonosza" a legjobb.

Lubi   2019. 10. 28.

Nyomozás a korrupció hálójában

Edward Norton írta, rendezte, ő a főszereplője is az Árva Brooklyn című kriminek, mely ezáltal nyugodtan tekinthető a sztár szerelemprojektjének. Ambícióból valóban nem is volt hiány a filmben. Szórakoztató, feszült moziélményt tett le Norton az aszt... teljes kritika»

kozse48   2021. 01. 18.

Semmit nem értettem

Remélem, rajtam kívül mindenki értette a történetet. Én egyáltalán nem, és ráadásul az egész sztori a megoldással együtt rendkívül erőltetettnek tűnt. A szövegek zöme, na pláne a végén a moralitásról olyan közhelysorozat, amit egy magára adó forgatókönyv nem bír el. Végignéztem, hátha. De nem.

Rosario Dawson
Leslie Mann
Michael K. Williams
Cherry Jones
Edward Norton

A film alapjául szolgáló Jonathan Lethem regény 1999-ben játszódik. Edward Norton helyezte át a történetet az 50-es évekbe.

(elekm90 )

Edward Norton pályát módosít – egy kicsit. A három Oscar-díjra jelölt színész az elmúlt hónapot a filmrendezői székben töltötte – bár nagyon kényelmesen valószínűleg nem helyezkedhett el benne, mert mint rendező kiváló főszereplőt választott: saját magát. Norton 2000-ben rendezte meg első játékfilmjét, egy érzelmes-bájos vígjátékot. Az Ég velünk-ben egy New York-i rabbi és egy katolikus pap, régi jó barátok, ugyanabba a nőbe szeretnek bele. A mostani projekt már sokkal komolyabb, de a helyszín nem változott. Az Anyátlan Brooklyn című regény filmváltozatában egy turett-szindrómás, kisstílű alvilági figura az 50-es években kénytelen kinyomozni egy bűntettet: a saját nevelőapja, a mafia behajtóembere gyilkosát próbálja megtalálni. A különlegesen izgalmas és szokatlan neonoir megfilmesítését Norton már több mint tíz éve próbálja összehozni, és nem hiába fáradozott – a sztorit most csupa sztár kelti életre: Norton mellett többek között Bruce Willis, Willem Dafoe, Alec Baldwin, Leslie Mann, Cherry Jones és Gugu Mbatha-Raw játssza Brooklyn alvilági figuráit. A forgatás február elején kezdőddött, és nemsokára véget ér, a premierre valamikor 2019-ben kerülhet sor. (IC Press)

Az Árva Brooklyn egy tökéletes vasárnap esti detektív mozi nem közhelyes pongyolában, megtoldva nagyszerű alakításokkal és vicces főhősi jellemekkel. több»