Mindenki tudja

Sergio Castellanos
Carla Campra
Eduard Fernández
Penélope Cruz

Laura spanyolországi szülőfalujába utazik Buenos Airesből, hogy részt vegyen testvére esküvőjén. Az este azonban egyáltalán nem sikerül úgy, ahogy az várható. Laura egy olyan választás elé kényszerül volt szerelme és férje között, amely döntés az egész életét teljesen felforgatja.… Több

Rendező: Asghar Farhadi
Forgatókönyvíró: Asghar Farhadi
Ország: Franciaország, Spanyolország, Olaszország
Premier (HU): 2019.01.03.

2021.08.16 Zsolt Zsolt

Számomra ez a film nagyon vontatott, unalmas, az események lassan bontakoznak ki, sokkal pörgősebb filmre számítottam.

2020.06.06 Artemisia

Semmi sem az, aminek látszik

Lassan kibontakozó, lírai mű Asghar Farhadi, a családi melodrámák rendezőjének új filmje, a Mindenki tudja. Lebilincselő történet, melynek fő erőssége az, hogy minél mélyebbre merülünk benne, annál tovább gyűrűzik a kezdeti konfliktus, annál tovább t... Teljes kritika

2019.02.09 indingo

Lassú a története. Teljesen másra számítottam, sokkal izgalmasabb történetben reménykedtem. Az alakításoktól sem voltam elájulva és eléggé hosszú is.

2019.01.12 Berto49

Nagy várakozás után kisebb csalódás

Lassan állandó megjegyzéssé válik az értékeléseimben, hogy „túl hosszú játékidő”. Vajon a rendezők komolyan gondolják, hogy csak a több mint 120 percig tartó filmekben tudják magukat igazán kifejezni? Egyébként is a film bővelkedett a feleslegesen ho... Teljes kritika

2019.06.04 Bizsu82

Nekem tetszett a film. Nem sablonos, egyedi . Vannak benne fordulatok, izgalmas és érdekes. Magával ragadó sztori, aktív cselekmény, jó színészi alakítás.

A film összbevétele 2 660 165 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 026 414 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 120 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Penélope Cruz és Javier Bardem 8. közös filmje.Szerző: Artemisia

A Mindenki tudja volt a 2018-as Cannes-i Filmfesztivál nyitófilmje. Eddig egyetlen spanyol produkció büszkélkedhetett el ezzel, a 2004-es Rossz nevelés (Pedro Almodóvar).Szerző: hp

Asghar Farhadi második filmje, melyet nem Iránban forgatott. A 2013-as francia-olasz koprodukcióban készült alkotása, A múlt szép sikereket aratott, Arany Pálmára és Golden Globe-díjra (a legjobb idegen nyelvű film kategória) is jelölték. Szerző: hp

A film két főszereplője, Javier Bardem és Penelope Cruz 2010 óta házastársak. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2019. 03. 12.)
Mindenesetre akár Farhadi rutinja, akár a szappanopera-toposzok és a díjnyertes drámarendezői eszköztár sajátos ütköztetése teszi, a film bő két órája meglepően és gyorsan kellemesen repül el. Több

(2019. 01. 03.)
Mindneki tudja
A Mindenki tudja egy emberrablás személyes következményeit dolgozza fel, ahol a történések miatt régi sebek szakadnak fel, mindezt azonban, a remek színészi alakítás ellenére, kissé felületesen közelíti meg, ez viszont nem tartja vissza attól, hogy egy izgalmas és elgondolkodtató thrillert láthassunk. Több

Értékelés: 6.5/10
(2019. 01. 10.)
Valaki hozzon már össze egy jó filmet a Cruz-Bardem házaspárnak! Több