Mindenki tudja (2018)

Sergio Castellanos
Carla Campra
Eduard Fernández
Penélope Cruz

Zsolt Zsolt   2021. 08. 16.

Számomra ez a film nagyon vontatott, unalmas, az események lassan bontakoznak ki, sokkal pörgősebb filmre számítottam.

Artemisia   2020. 06. 06.

Semmi sem az, aminek látszik

Lassan kibontakozó, lírai mű Asghar Farhadi, a családi melodrámák rendezőjének új filmje, a Mindenki tudja. Lebilincselő történet, melynek fő erőssége az, hogy minél mélyebbre merülünk benne, annál tovább gyűrűzik a kezdeti konfliktus, annál tovább t... teljes kritika»

indingo   2019. 02. 09.

Lassú a története. Teljesen másra számítottam, sokkal izgalmasabb történetben reménykedtem. Az alakításoktól sem voltam elájulva és eléggé hosszú is.

Berto49   2019. 01. 12.

Nagy várakozás után kisebb csalódás

Lassan állandó megjegyzéssé válik az értékeléseimben, hogy „túl hosszú játékidő”. Vajon a rendezők komolyan gondolják, hogy csak a több mint 120 percig tartó filmekben tudják magukat igazán kifejezni? Egyébként is a film bővelkedett a feleslegesen ho... teljes kritika»

Minka   2019. 01. 09.

Dráma, ami nem fog felkavarni...

Két napja láttam a filmet, azóta vártam a hatást, hogy mit is tudok róla írni… Aztán ahogy telt az idő, most rájöttem, hogy azért nem jönnek a gondolatok, mert igazából egyáltalán nem fogott meg a film. Pedig minden megvan benne, amit szeretek. Javie... teljes kritika»

Bizsu82   2019. 06. 04.

Nekem tetszett a film. Nem sablonos, egyedi . Vannak benne fordulatok, izgalmas és érdekes. Magával ragadó sztori, aktív cselekmény, jó színészi alakítás.

tooker   2019. 01. 13.

Penélope Cruz és Javier Bardem párosa ezúttal is bejött. A mindenki tudja egy feszült hangulatú, minőségi thriller, izgalmas jelenetekkel és nagyszerű hatásokkal.

A film összbevétele 2 660 165 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 026 414 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 120 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Penélope Cruz és Javier Bardem 8. közös filmje.

(Artemisia )

A Mindenki tudja volt a 2018-as Cannes-i Filmfesztivál nyitófilmje. Eddig egyetlen spanyol produkció büszkélkedhetett el ezzel, a 2004-es Rossz nevelés (Pedro Almodóvar).

Asghar Farhadi második filmje, melyet nem Iránban forgatott. A 2013-as francia-olasz koprodukcióban készült alkotása, A múlt szép sikereket aratott, Arany Pálmára és Golden Globe-díjra (a legjobb idegen nyelvű film kategória) is jelölték.

A film két főszereplője, Javier Bardem és Penelope Cruz 2010 óta házastársak.

A Mindenki tudja forgatása 2017. augusztusában kezdődött meg a Madrid közelében fekvő kisvárosban, Torrelagunában, Spanyolországban.

Mindenesetre akár Farhadi rutinja, akár a szappanopera-toposzok és a díjnyertes drámarendezői eszköztár sajátos ütköztetése teszi, a film bő két órája meglepően és gyorsan kellemesen repül el. több»

A Mindenki tudja egy emberrablás személyes következményeit dolgozza fel, ahol a történések miatt régi sebek szakadnak fel, mindezt azonban, a remek színészi alakítás ellenére, kissé felületesen közelíti meg, ez viszont nem tartja vissza attól, hogy egy izgalmas és elgondolkodtató thrillert láthassunk. több»

Valaki hozzon már össze egy jó filmet a Cruz-Bardem házaspárnak! több»