Közösség

Vélemény:

 

73 Magyar vándor

(2004)

Sírva vígad a magyar - egy melankóliával átiatott katarzis keresztútja

 
Artúr   2020.04.28 14:06
0

Huh, ez a cím kicsit szomorúbbra sikerült, mint terveztem. Szóval egy kifejezetten nem szomorú magyar film (ha nem gondolsz a történések mögé), mozgalmas cselekménnyel, aranyos karakterekkel. A bohókás szóvíccek mellett komoly történelemkönyv-szagú ráébredések és szándékos félreértelmezések, amikkel operál a mozi és szerintem sikerül, mosolyt csal az ember arcára. Megvan szerintem az a képességünk, hogy nevessünk magunkon, és szeretünk is magunkon nevetni. A kicsi ország nagy szív üzenet is átszűrődik a zseniális kosztümök és fényes, mázas jelentek között. A végkifejlet és operatőri munka nekem már komolyabb érzelem-csomagot adott. Ezt a Roy és Ádám zene kifzetetten felerősítette lassú ütemezésével és a dalszöveggel. Olyan film, amit több alkalommal is meg fogsz nézni és találsz még benne szerethető, új humoreszket. Szabó Győző nekem ettől a filmtől kezdve hiteltelen bármilyen későbbi színészi teljesítményben. :D Mintha egy kifejezett törekvés lett volna, hogy ne éljük magunkat teljesen bele a történetbe. Kifejezetten jól siekrült. Kifejezetten tetszets nekem, hogy a magyar színésztérsadalom viszonylag nagy szelete belefért a filmbe, köszönhetően a sok karakternek és a korokat átívelő mesélésnek.