Közösség

Vélemény:

 

37 Az emberi százlábú 3

(2015)

Az emberi százlábú 3

 
moov18   2016.02.12 19:15
0

Az első két százlábú után megérkezett a harmadik is. Nos, Tom Six úgy látszik nem enged a brutalitásából. Bár, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy feleannyira lett erőszakos mint a második rész, azért itt is tisztességgel megy a vérfolyatás, a kegyetlenkedés. A második rész durvaságát, szadizmusát elég nehéz felülmúlni, bár ahogy érzékeltem itt nem is az volt az elsődleges célja a rendezőnek, hogy azt megpróbálja lekörözni. Bree Olson szerepeltetése elég vicces (a múltját tekintve), ebből is látszik, hogy a rendező beteg agya ellenére azért szorult belé egy kis humorérzék is. Igazából Tom Six fanyar humorától eltekintve, itt már jócskán vannak hibák a filmben. Néhány jelenet kellőképp émelyítőre sikeredett, mintsem brutálisra. Eléggé poénos fordulat az is, hogy a film egy pontján maga a rendező is megjelenik önmagát alakítva. Itt mondjuk már többről szólt az alkotás mint puszta vérengzésről, érződött a törekvés, ettől függetlenül az első két rész sokkal jobb lett ennél, mélyebb benyomást tettek, sokáig rágódtam a látottakon. Itt viszont hamar túllendültem, a vérfürdők ellenére nem volt kellően nyomatékos. Bár, lehet nem is baj. Még egy olyan filmet mint a második rész lehet már nem élnék túl, na az tényleg a szó szoros értelmében volt provokatív és hányingerkeltő. Röviden: érdekes kis alkotás lett a maga nemében, bár érezhető a kilengés az első két illetve a jelen rész között. Három csillag.