Közösség

Vélemény:

 

53 Betolakodók

(2011)

Betolakodók

 
respect the movies   2018.01.31 11:51
0

Szerintem egész jó film volt! Érdekesen összerakott története volt (tulajdonképpen jól meg is vezetett engem), bár azért lehetett már a film utolsó 20 percében sejteni hogy mi lesz majd a csavar benne, de mégsem gondoltam erre a végkifejletre! Aki egy horrorfilmre számít, az biztos hogy csalódni fog, mert sokkal inkább egy misztikus vagy fantasy elemekkel dolgozó thriller némi drámai beütéssel! Mivel a film elég sok műfaji elemet is érint, kicsit vártam arra, hogy vagy eltúlozzák vagy kevésbé fogják eme műfaji elemeket érinteni, de számomra épp megfelelő volt ezek adagolása a film alatt! Clive Owen karakterére építik fel a történetet, de a további karakterek is teljesen rendben voltak és jól ki is egészítik a filmet! Az is tetszett, hogy a film nem "operál" jumpscarekkel, sokkal inkább a hangulatra hegyezik ki a hangsúlyt! E téren pedig szerintem semmi kivetnivaló nem volt benne, mert elég komor és sötét volt! A Betolakodó pedig egy igazán karakteres kis rém lett, tulajdonképpen még valamilyen szinten sajnáltam is néha, mert igaz hogy gonosz volt, de mindezt azért teszi hogy SPOILER...őt is szerese valaki! Tehát a film még az ő karakterére is épít dráma terén!