Közösség

Vélemény:

 

80 Watchmen: Az őrzők

(2009)

Watchmen: Az őrzők

 
respect the movies   2018.03.30 10:42
0

Szerintem egy nagyon jó film volt és számomra talán az egyik legjobb képregény adaptáció is egyben! Rengeteg erőssége van a filmnek, de számomra mégis a történetét és az abban rejlő utalásokat emelném ki! Már maga az, hogy egy olyan szuperhősfilmet kapunk, ami nem a megszokott sémák alapján építkezik, itt nincsenek szuper képességük a legtöbb szuperhősnek (kivéve Mr. Manhattannak) az is elég egyedülállóvá teszi a filmet! A film rendezőjének Zack Snydernek is jár a hatalmas taps, mert meg merte tenni azt, hogy nem egy maximálisan közönségbarát adaptációt készítsen, hanem sokkal inkább egy rajongói filmet hozzon össze a Watchmen képregényből (szerintem bátor húzás volt, főleg abban az értelemben, hogy egy kevésbé ismert képregényről van szó)! A rendező vizualitásának a zsenialitását már megtekinthettük a 300 című filmnél és én nagyon örültem annak hogy itt sem fogta vissza magát! Persze a Watchmen nem egy akcióorgia, sőt talán lehetne azt is mondani hogy a maga két és fél órás műsoridejében kicsit keveset is kapunk e téren, de engem a hangulat, a történet összetettsége és a kiváló karakterek bőven kárpótoltak! Nem mondanám hogy egy hibátlan alkotás, de jómagam annyira kedvelem ezt a filmet, hogy azok a kisebb hibák eltörpülnek az élmény mellett, amit ez a film nyújtott számomra!