Közösség

Vélemény:

 

65 Péntek 13

(2009)

Péntek 13

 
moov18   2016.02.03 19:21
1

Nem valami bivalyerős film, hátast legalábbis nem dobtam tőle. Ráadásul vannak benne dolgok, amiket nem teljesen értek. Próbál erőszakos lenni, törekszik a brutalitásra, vérengzésre, ugyanakkor a történet szempontjából unalmas és lapos. Az előzetes alapján egy feszült, jól megrendezett horrort vártam, viszont amit kaptam az szöges ellentéte az előzetes elképzeléseimnek. Nem hatott kellőképp az idegrendszeremre, lehet bennem volt a hiba, mindenesetre én nem tudtam élvezni annyira. Zavaros volt, sokszor bosszantó, idegesítő. Voltak benne egészen hajmeresztő párbeszédek, semmitmondó jelenetek. A kaszabolások meglehetősen látványosra, elevenre sikerültek, emiatt adtam a három csillagot. Az izgalom, már ha lehet annak nevezni, elég későn érkezik meg a filmben, különben vontatott, üresjáratokkal teli alkotás, amit abszolút a vérrel és a kegyetlenkedéssel próbáltak eladni. A szereplők nem különösebben szimpatikusak, néha dühítőek, és azok a mondatok amiket a szájukba adtak egyszerre voltak szánalmasak és üresek. Röviden: ez a 2009-es Péntek 13. próbál erősen rámenni a látványára, elborzasztani, megrémiszteni és megbotránkoztatni, viszont ehhez nem volt elég az amit láttunk, többre lett volna szükség. Először is valamit érő színészekre, feszült légkörre, jól megírt forgatókönyvre, új rendezőre. Magyarán mindenre! Két csillagot szerettem volna adni, de a vajszívem legyőzött, Jason pedig túl kreatív volt, művészi módon irtotta az idegesítő bandát, így három.