Közösség

Vélemény:

 

87 The Walking Dead

(2010)

Lehet velem van a baj,de nevetségesnek találtam.

 
Caravaggio1978   2022.03.14 12:33
1

Talán ki is tudom ezt fejteni pár mondatban: Zombihorda? Voltaképpen az egész sorozatban nem is jelentenek veszélyt senkire, kivéve talán Negant. Ebben a sorozatban zombik elveszítették minden "zombisságukat" és olyanok, mint valami rohadó madárijesztők serege, akik mindenhol ott vannak, de igazából semmit nem számítanak. Amikor tizenegy évesek csapnak bele késeket a zombifejekbe, akkor rájön az ember, hogy ez inkább vicces meg poénos, de nem érezhető, hogy bármiféle fenyegetés, feszültség lenne az egészben. Ez az egész sorozatáradat szerintem csak egy kultfaktor: - "jaj, igen, én is láttam, néztem stb." - van miről beszélni. Zsibbasztóan unalmas volt az egész sorozatvezetés, maga a történet jó lenne, de ez igazándiból maradhatott volna egy képregény, a filmes megvalósítás egy Dallasra emlékeztet, történnek dolgok, de mégsem történik semmi, csak ülünk, nézzük, nézzük, és ismét nem történik semmi. Történet sincs, az egyetlen lényegi dolog, ami történt a legelső évad óta annyi, hogy Negan végre jól megérdemelten szétverte a fejét Glennek. Tele számomra fájdalmas dialógusokkal és gagyi konfliktusokkal. Ez nem a mi korunkba való már szerintem, csak nosztalgiázni. Ismétlem magam: Dallas, zombis verzió, de a zombik is inkább egy olcsó kategóriás vígjátékból kerültek a sorozatba.