Közösség

Vélemény:

 

84 Némó kapitány

(1954)

Némó

 
Yosihiro   2019.01.16 09:30
0

Egy remek Verne feldolgozás amit a korához képest jól feldolgoztak technikailag. A történet adott volt bár nem hű a könyvhöz. Kiemelekdő alakítást csak Kirk D. játszik a filmben szerintem. Mai szemmel nézve egy kicsit lapos a film bár történet jól követhető de többet vártam tőle. Technikai megoldásokban a víz alatti jelenetek a korát megelőzve készültek és nagyon jó lett. A polipos jelent kimondottan jól sikerült. Nekem Némó kapitány megformálása nem tetszett kicsit túl lett játssza. A legjobb alakítást Kirk D. mivel a zenés részekben is kimagaslóan szerepel. Az állatok becsempészése is nagyon jól sikerült. Főleg a fókás jelenetek adnak jó humort a filmnek. Három csillagnál többet nem tudok adni a filmre mert nem találtam meg benne azt a pluszt ami felemelné a négyesre. Talán azért mert hiányoztak a könyvbeli részek és a színészi alakítások sem voltak kimagaslóak, de minden dicséret a vizuális és kép és hangi effektekért ami megér 4 csillagot. Összességében egy remek klasszikus filmet kapunk ami remek kikapcsolódás mindenki számára. Üdv,Yosi