Némó kapitány

Némó kapitány

20,000 Leagues Under the Sea

A Jules Verne regényéből készült kalandfilm főhőse a bámulatos tengeralattjáróval rendelkező kalandor, Némó kapitány, aki elutasít minden általános társadalmi normát. Nautilus nevű hajójával számos kalandba keveredik, de mindig győztesen és eredményesen kerül ki ezekből.

(erare)

Forgatókönyvíró: Earl Felton
Premier (HU): 1964.06.25. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.08.19 Ergit

Gyermekkorom egyik legvarázslatosabb filmje!

Hatvan évvel ezelőtti szemmel nézzük.

Persze hogy nem lehet mai szemmel egy ilyen filmet elemezni és kritikát írni róla... Az ötvenes években a színészi játék is más volt, a díszletek kifinomultabbak voltak, a digitális technika szinte még ismeretlen volt, egy-két alaptrükköt kivéve. Töb... Teljes kritika

2019.01.16 Yosihiro

Némó

Egy remek Verne feldolgozás amit a korához képest jól feldolgoztak technikailag. A történet adott volt bár nem hű a könyvhöz. Kiemelekdő alakítást csak Kirk D. játszik a filmben szerintem. Mai szemmel nézve egy kicsit lapos a film bár történet jól követhető de többet vártam tőle. Technikai megoldásokban a víz alatti jelenetek a korát megelőzve készültek és nagyon jó lett. A polipos jelent kimondottan jól sikerült. Nekem Némó kapitány megformálása nem tetszett kicsit túl lett játssza. A legjobb alakítást Kirk D. mivel a zenés részekben is kimagaslóan szerepel. Az állatok becsempészése is nagyon jól sikerült. Főleg a fókás jelenetek adnak jó humort a filmnek. Három csillagnál többet nem tudok adni a filmre mert nem találtam meg benne azt a pluszt ami felemelné a négyesre. Talán azért mert hiányoztak a könyvbeli részek és a színészi alakítások sem voltak kimagaslóak, de minden dicséret a vizuális és kép és hangi effektekért ami megér 4 csillagot. Összességében egy remek klasszikus filmet kapunk ami remek kikapcsolódás mindenki számára. Üdv,Yosi

2021.07.13 BoBamburg

Akárcsak a Verne Gyula könyve (ami amúgy egy remek könyv), sajnos a Némó kapitány film sem tud akkorát ütni mai szemmel. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem jó, sőt, egy igen kedves és kalandos film, valószínűleg, ha a megjelenésekor látom, az egyik kedvencem lett volna.

2017.01.24 valery

A regény után kicsit elmarad a film, hiányoztak belőle részek, amik tetszettek a könyvben. Klasszikus örök film, érdemes megnézni mert fennmaradó értékeket képvisel és tényleg jó kikapcsolódás.

A szinkron a Videovox Stúdióban készült a Magyar Televízió számára 1992-ben. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

Kirkl Douglas eredeti neve fehérorosz Iszur Danyielovics Gyemszkij aki az USA-ban változtatott nevet. Fia Michael Douglas.Szerző: Yosihiro

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1954-ben.Szerző: dulkap