Közösség

Vélemény:

 

85 Sherlock Holmes: Árnyjáték

(2011)

Guy Ritchie nap - Hatodik állomás

 
BRANTON   2022.07.14 16:11
1

2 évvel az első részre, 2011-ben eljött a várva-várt folytatás, melyet ismételten, a ma már hatodszor emlegetett Ritchie rendezett. Az operatőri munka fantasztikus, ha lehet még látványosabb mint az előző rész. A sztori baromi jó, ez a rész sem untatott. Lényegében csak ugyanazt tudom írni, mint elődjéről. Minden dicséretet megérdemel a rendezés, a kameramunka, a színészek. Itt feltűnik Noomi Rapace, aki baromi jó színésznő és remekül alakít jelen alkotásban is. Az első részben Rachel McAdams volt mellékszereplő, akit szintén imádok, csak az előző részhez elfelejtettem leírni, gondoltam most pótlom. Nagyon ott van ez a film, remekül megkomponált jelenetek, remek kellékek, ismételten hangulatosra sikerült kaland ez. A vége még érzelmileg képes is volt megfogni, amely nagy teljesítmény, mert jómagam nem vagyok oda ezekért a Sherlock Holmes-világú mozikért. Ez a két Guy Ritchie feldolgozás a nagy kivétel, mely két film tényleg remek szórakozást nyújt. 4 csillagot érdemlő mozi. Következzék a következő állomás!