Közösség

Vélemény:

 

88 Outlander - Az idegen

(2014)

Outlander - Az idegen

 
dailyfilmsan   2019.10.26 12:45
1

Diana Gabaldon története hihetetlen érzelmes és felkavaró, és ha a történelmi részeket tekintjük, még hiteles is. A könyve alapján elkészült sorozat pedig nem rontja a színvonalt. Az Outlander annyira romantikus, hogy az már majdnem túl sok. Mégis az első évad első pár része után bekebelez, és a függőjévé tesz. Személy szerint fenntartásokkal, de elkezdtem, és magamon meglepődve már a második évadot néztem, és vártam, mi lesz a végkifejlet. A szereplők profik. A két főszereplő közötti kémia süt a filmben, annyira erős, nem véletlen, hogy mindenki össze akarja őket boronálni a való életben is. Gyönyörű a látványvilág, rengeteg a kültéri felvétel a skót vidékről, ami káprázatos. A díszlet is pöpec. A sorozat erőssége a hitelessége. Hitelesen ábrázolja a skótok viselkedését, szokásait és történelmük sötét foltját is. Ami miatt nem tudom imádni a sorozatot, az az, hogy míg az első 2 évad tökéletes, az utána következő kettő már nem, sőt a második évad vége is egy nagy csalódás volt, mert igaz, nagyon szomorú, mégis több nyitott ajtót hagy, és nem használja ki a lehetőségeket, amiket már az első évad elején is felvet néhány jelenet. A 3. évadtól túl gyorsan pörögnek az események, és már nem is a kultúráról vagy a szokásokról szól tovább, hanem a két főszereplő szerelméről, ami egy újabb romantikus klisévé alakítja át szépen lassan ezt az amúgy különleges sztorit.