czigler.nora   2017. 08. 01.

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a sorin felbuzdulva elkezdjem a könyveket, ami persze milliószor jobb volt. Utána a sori nagyon gagyinak tűnt, de lehet újrakezdem majd.

Az amatőr   2018. 06. 16.

Magával ragadott a gyönyörű skót táj ,aminek varázsa az egész történetben érezhető. A kosztümök is jól meg lettek tervezve,egyszóval különlegesen korabeli élményt nyújt a sorozat.Kicsit misztikus,időutazós,amitől előre rettegtem,hogy biztos gagyi lesz,de aztán elnyerte a tetszésemet szinte első látásra. Caitriona Balfe és Sam Heughan nagyon jól hozzák a szeszélyesen vad szerelmespárt. Történelmi szempontból ugyan nem tudom mennyire megfelelő a sztori,de megvallom nem is nagyon érdekel ,elég az,hogy önmagában tökéletesen megállja a helyét. Nagyon tetszett a főcímdala is ,amit minden alkalommal élvezet meghallgatni. Claire és Jamie története egyedülálló és fordulatos.

Evcsi95   2018. 01. 22.

Teljesen oda vagyok meg vissza. A magyarul megjelent köteteit a sorozatnak vagy háromszor elolvastam már, de nem tudok betelni velük. A sorozat eddigi három évadjának részeit is már milliószor láttam. Teljesen magával ragad a skót táj, a skót emberek és a korhű ábrázolás. Na meg persze a magas, vörös skót is nem utolsó sorban. :D Imádom!

Zenta   2017. 03. 01.

Kiváló történelmi sorozat az Outlander. Gyönyörű tájakra kalauzolja el a nézőjét. Bár kicsit döcögősen indul, kb. a 4-5. epitód után már könnyen a függőjévé válhat az ember.

bambula   2015. 05. 06.

Nagyon jól sikerült sorozat, nők biztosan imádni fogják! Gyönyörű tájak, férfias férfiak, amennyire én tudom, aránylag hiteles is (az időutazást kivéve).

Maga az írónő (Diana Gabaldon) is feltűnik a sorozat egyik epizódjában.

(Evcsi95 )

Laura Donnelly és Sam Heughan ugyanabban a színi iskolában végzett, sőt osztálytársak voltak.

(ps )

Az angolul beszélő változatban skót gael nyelven beszél néhány karakter.

(ps )