Babilon Berlin (2017-2020)

Babylon Berlin

Norys.norys   2021. 03. 01.

A németek nem sajnálták a pénzt ebből a sorozatból, de a tehetséget sem spórolták ki. Nagyon kellemes meglepetés volt, gyakorlatilag két nap alatt bedaráltam. Nem tenném fel a 'minden idők legjobbjai' polcra, de egy minőségi, komoly sorozat, amit csak ajánlani lehet.

Berto49   2019. 11. 29.

Remek körkép Berlin 20. századi harmadik évtizedéről

Nem vagyok kimondott sorozatfüggő, de erre a remek német szériára érdemes volt időt áldozni. Nézése közben minduntalan két korábban olvasott könyv jutott az eszembe; Döblin: „Berlin, Alexanderplatz”, illetve Ishervood: „Isten veled, Berlin” (természe... teljes kritika»

petera050   2018. 08. 23.

Nagyszerű neo-noir sorozat izgalmas sztorival és nagyszerű alakításokkal. Nézzétek!

A sorozat 40 millió € költségből készült, ezzel ez a legdrágább nem angol nyelvű széria.

(Berto49)

Több vélemény szerint a legjobb német TV-sorozat irodalmi alapja Volker Kutscher: "Tisztázatlan bűnügy" című, erősen átdolgozott regénye. Magyar fordítása Csősz Róbert munkája, amely 2014-ben, a General Press kiadásában jelent meg.

(Berto49)

Látványos szórakozás a németek legköltségesebb filmsorozata. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»