A kalifátus

A kalifátus

Kalifat

Az Iszlám Állam terrortámadásra készül Svédország ellen. Az ügybe egy elhivatott nyomozó, egy félelmet nem ismerő diáklány és egy nehéz helyzetben lévő édesanya is belebonyolódik.

(hp)

Forgatókönyvíró: Wilhelm Behrman, Niklas Rockström
Ország: Svédország
Premier: 2020.01.12. | Netflix (2020.03.19.)

1. évad (2020) - 8 epizód

2020.12.23 Robinson76

Az ISIS és ami mögötte van

A szériát felvezető beharangozót kellően érdekesnek találtam, épp ezért adtam neki egy esélyt, és nem hogy nem bántam meg, hanem egyenesen szerettem. A széria több szálon mutatja be az ISIS aprólékosan kidolgozott stratégiáját a fiatalok beszervezésére, elég precízen beazonosítja az ISIS-toborzótisztek célpontjait: a bevándorló hátterű tizenéveseket, akiknek nehézséget okoz beilleszkedni a nyugati vagy éppen észak-európai társadalmakban szocializálódott kortársaikhoz. A kirekesztettség nagyszerű táptalaja a radikalizmusnak, az ISIS pedig nem véletlenül befolyásolható tiniket igyekezett tömegesen beszervezni. A másik szál egy már beszervezett és menekülni próbáló nőről és családjáról szól, aki nem véletlenül ábrándult ki a szunnita dzsihádista terrorszervezetből... A széria betekintést enged ezeknek a nőknek a társadalmi hátterébe, miközben a svéd rendőrségnek egy tervezett terrortámadást is meg kellene akadályoznia. A sorozat rendkívül izgalmas, érdekfeszítő és nagyon realisztikus, és a vége igencsak megindító... Bátran tudom ajánlani mindenkinek.

Totál szívás
2008