Közösség

Vélemény:

 

73 Jurassic World: Bukott birodalom

(2018)

Jurassic World: Bukott birodalom

 
indingo   2018.06.11 22:01
3

Én a kezdetektől fogva nagy Jurassic Park/World rajongó vagyok és eléggé elfogult a sorozattal. A Bukott birodalom tipikusan 3D-re készült film, ami nem jelenti azt, hogy 2D-ben nem lenne látványos. A korábbi részekből megszokott légi felvételek itt is visszaköszönnek, amelyek ámulatba ejtőek. A vulkán kitöréses jelenetek is nagyon megkapóak és izgalmasak. Hangulatos lett a „dinoszaurusz-múzeum” is. Újra feltűnnek a Jurassic Worldből megismert új karakterek Chris Pratt és Bryce Dallas Howard, bár Omar Syt is szívesen láttam volna ebben a részben is. Jó ötletnek tartom, hogy az eredeti trilógia nagyágyúja Jeff Goldblum és feltűnik a filmben, bár csak perceket kapott. Tetszett a visszautalás az előző részre, picit felelevenítették az ott történtekeket. A történetben, a korábbiakhoz hasonlóan ismét fontos szerep jut egy gyereknek és nagy örömömre felcsendül a már jól megszokott John Williams dallam is. Nem is jut eszembe más hasonló film, ahol ugyanaz a dallam felcsendülne öt egymást követő részben is. És a feledhetetlen Tyrannosaurus rex ismét a legjobbkor tűnik fel a színen is menti meg a szereplőket. Az események folyamatosan követik egymást, nincs idő unatkozásra. Ismét megismerhetünk új dinoszaurusz fajokat. Teljesen valóságos az, amit látunk, holott tudjuk, hogy csak számítógépes trükk, de mégis kicsit újra dinoszauruszokkal játszó kisgyerekek lehetünk. Humor is megfelelően kezelték, nem voltak erőltetettek a poénok. A szerelni szál igazából ott folytatódott, ahol korábban abbamaradt és itt sem mentek el a készítők egy love story irányába, az mindvégig meghúzódott a háttérben. Maga az alaptörténet – ezzel a dinofekete-kereskedelemmel - amely körül a film pörög picit túlzó, de elnézem neki. Nem teljesen indokolt a dolog. Egy furcsa titokra is fény derül a film végén, remélem a soron következő részben nem feledkeznek meg róla a készítők. A befejezés ebben a részben sikerült a legbizonytalanabbnak, ezzel is felcsigázva a nézőket a Jurassic World 3-ra. Aki szerette a korábbi részeket, az nem fog csalódni ebben a részben sem. Már a látványért érdemes beüli rá.