Közösség

Vélemény:

 

74 Southbound

(2015)

Southbound

 
moov18   2016.03.05 16:22
0

Elég kusza a cselekménye. Arra rájöttem, hogy öt darab minifilmből tevődik össze. A szálak azonban összeérnek a végére, így az egyik történet lefedi a másikat. Én még így sem teljesen értem a lényegét, rengeteg minden homályba vész, pedig az imént fejeztem be. A film első illetve utolsó történetét sikeresen összekapcsolták, megtudhatjuk azt is, hogy mik azok a lények amelyek a mező fölött lebegnek. Azonban a második illetve harmadik történetet egyáltalán nem tudom a kirakósba illeszteni, a három barátnő lerobbant mikrobusza, a fanatikus család, az amatőr műtéti beavatkozás a kihalt kórházban. Szóval azért nekem lenne mit megmagyarázni a mozival kapcsolatosan, nem túl tiszta a kép. Valószínűleg nem figyeltem minden részletre. Egyébként a 80-as évek képi világával és zenei hangulatával van átitatva az alkotás, ami adott neki egy pluszt. Ez nagyon tetszett. Egy valamire való vérontás volt a filmben, különben nem kell tartani a látványtól. Röviden: tetszett a zenei pikantéria, ez a 80-as évekbeli hangulat, amit belecsempésztek. Egy-két ütősebb jelenet is megfordult benne. Viszont ezt a sivatagi rémsztorit hanyagolni kéne!