Közösség

Vélemény:

 

80 Deadpool 2

(2018)

Deadpool 2

 
JokerOmen   2018.05.21 19:06
0

Most, hogy még a csapból is Deadpool folyik, én is úgy döntöttem, hogy elmegyek és rálesek. Az első rész kellemes csalódás volt, főleg annak tekintetében, hogy hozta azt a színvonalat, amit egy Deadpool rajongó elvárna. Kissé féltem, hiszen két éve egy olyan alkotást kaphattunk Ryan Reynolds és T.J Miller közös munkájával, ami körül a legnagyobb gond a 20th Century Fox cinikussága volt az R-besorolású szuperhősfilmekkel kapcsolatban. A másik ok pedig az volt, hogy a kiszélesült célközönség miatt hígabb alkotásra, univerzálisabb viccekre számítottam, amik olykor elütnek a karakter jellemétől. Ennek ellenére az alkotóknak helyén volt a szíve és az esze. A történet pont olyan erős, mint amit egy átlagos MARVEL filmtől várnánk - spórolnak a csavarokkal annak érdekében, hogy több jusson az akciónak. Ez természetesen nem hátrány, tulajdonképpen a Deadpool kötetek sem a kiváló cselekménytől híresültek el. A félelmem nem igazolódott be, nem volt se híg, se karakteridegen egy poén sem - sőt, sikerült elkerülni azt a hibát, hogy ugyan azt a viccet még egyszer elsüssék a szériában. A filmet záró post-credit jelenetek pedig zseniálisra sikerültek. Látvány, zene, menő dumák és borzasztó főgonoszok - a maga műfajában továbbra is verhetetlennek bizonyul Deadpool - a rengeteg utalás a képregényekre és egyéb filmekre pedig olyanná teszi, mint ha egy csak és kizárólag felnőtteknek szóló "Ready Player One"-t néznénk. Ez már biztosan nem csak rajongóknak kötelező :)