Közösség

Vélemény:

 

82 Bosszúállók: Végtelen háború

(2018)

Bosszúállók: Végtelen háború

 
laci044   2018.05.05 14:17
0

Irreális elvárásokkal beülni a moziba általában nem kifizetődő. A vetítés előtt el is gondolkodtam azon, hogy a Bosszúállók első része megcsinálta a lehetlennek tűnő feladatot és 4-5, négy szuperhősét összehozta, plusz kettőt bevezetett és megállt a saját lábán. A harmadik Bosszúállók beharangozójában láthattunk egy rövid jelenetet az összes benne szereplő hősről és régen megszellőztetett főellenségről is, de mégis a jegypénztárnál meginogtam azzal kapcsolatba, hogy mit is érdemes várni ettől a filmtől. Nem lett egy kicsit túl sok a hype, meg a titkolózás. Aztán felálltam a stáblista utáni jelent után és elégedetten bólogattam, hogy megcsinálták. A film nem tökéletes, de túlmutat minden eddigi elképzelésen. Egyrészről sokkal tartalmasabb mint az átlag nyári blockbusterek, másrészt pedig valóban tíz év eredménye és sosem látott munka gyümölcse ez az alkotás. Azt fontos leszögezni, hogy én ennél a filmnél érzem először, hogy szükséges a korábbi filmek ismerete. Ha más nem is a Polgárháború és Ragnarök mindenképpen (meg talán a Galaxis Őrzői). Nekem két említésre méltó gondocskám volt a filmmel. Mindkettő igen szubjektív. Az első az a vége. A film egy korábbi fejlesztési stádium Végtelen Háború első részként volt említve, ami ugyan már nem állja meg a helyét, nekem mégis hiányérzetem volt a végén. Bár láttam, hogy kerek az egész, és az ívet is jól vezették végig, mégis a beteljesülés pillanatában én üres maradtam. A másik pedig abszolút luxus problémám pedig, a játékidő eloszlásában van. A hosszú játékidő (2,5 óra), hatalmas pirospont, nem tűnik fel, mert olyan sodrása van a filmnek. Plusz ennek a hossznak hála, Marvel filmben egy kerek, jól felvezetett és részletes ellenpólust kaptak a hősök, ami gyakori kritika pont általában. De mégis... bár Thanost jól kezelte a film, megértettük a motivációit és a karakter bemutatása is teljesen jól volt megcsinálva, én az ő flashback-jei helyett szívesebben néztem volna a hősök bármilyét! Szóval akit érdekelt az már látta, akit nem az nem fogja megnézni úgyse, én élveztem és várom a folytatást.