Közösség

Vélemény:

 

67 Solo: Egy Star Wars-történet

(2018)

Solo: Egy Star Wars-történet

 
Milanman   2018.05.26 10:34
0

Nem hiszem, hogy kongatni kellene a vészharangot, ami a SW univerzum jövőbeni épülését jelenti, de talán érdemes lenne a Disneynek kicsit behúzni a fékeket, mert a Solo tökéletesen bizonyítja, hogy fél évvel az előző SW film után talán kicsit túl korai egy újabb eresztést moziba küldeni. Persze, ha világklasszis filmről lenne szó, akkor nem problémáznék, de azért itt nem ez a helyzet. A Solo rendkívül ambivalens film, több szempontból is. Egyrészt a rendezőváltás láthatóan nem tett jót neki, ami bizonyos elemeket illet a filmben. Howard rendezése egyértelműen biztonsági játék. Sokat nem kockáztatott, hozta az elvárható szintet, de nem is akart valami nagyon formabontót, meglepőt húzni. Ezt lehet erényként is kezelni, mindenki döntse el maga. A film helyenként ügyesen megidézi a franchise szellemiségét, csak közben mindezt kissé ügyetlen és bárgyú történetbe ágyazva. Nekem komoly hiányérzetem volta karakter múltját illetően, kár hogy csak egy elég rövid periódusra koncentrált, így a dörzsölt csempészről csak utalás szinten tudtunk meg egy, s mást, ez nekem kevés volt. Az akció helyenként (pl. vonatrablás és Kessel-menekülés) ütött, de másutt pedig vontatott és túlhúzott volt. Nem segít az összképen, hogy a Hant és Qi'rat alakító színészek sajnos nem elég jók a szerephez, viszont Harrelson, Glover és Bettany jól teljesítenek a mellékszerepekben. Nincs könnyű helyzetben az új SW spin-off film, mert a Rogue One magasra tette a mércét. Ahhoz képest ez csak jó szándékkal is egy kedves, dicsérendő, de közepes alkotás lett.