Közösség

Vélemény:

 

87 Aznap éjjel

(2016)

Aznap éjjel

 
Deniel   2018.11.09 00:41
0

Ez a sorozat engem egy az egyben letaglózott olyannyira, hogy egy nap alatt végig is néztem és még most is a hatása alatt vagyok! A minisorozatokban az a jó, hogy a rendező minden apró részletet ki tud bontakoztatni, mert van rá idő, ahogy ebben a filmben is tette. Egyszerűen annyira a hatása alá kerít, hogy teljesen átérzed a főszereplő helyzetét. Nincs összecsapva benne semmi, ugyanakkor nem is vontatott, minden perce alaposan megmunkált, profi munka. A rendező előtt kalapot emelek, mert ilyen élethű krimit még nem láttam! A cselekmények sorozata a spirál ahogy elindul a helyszínek a szereplők a karakterek a rendőrök a nyomozó a halottkém stb. annyira reálisak, mintha egy bűnügyi dokumentumfilm valós felvételeit montírozták volna össze! Végig feszült helyzetet tár elénk a forgatókönyv is nagyon jó, de ismétlem magam, ez a sorozat a rendezéstől lett elképesztően jó. Ami talán sántít, hogy szagolok némi liberális propagandád benne, hogy ez a sok meghurcoltatás éppen egy muszlim fiúval történik és áldozatként mutatják be, de efelett el lehet siklani, mert tényleg nagyon jól sikerült minisorozat 8 részből.