Közösség

Vélemény:

 

79 Batman

(2022)

Batman másképp

 
HE7EDIK   2022.03.04 01:19
6

Kíváncsian vártam, milyen bőregér lesz Pattinson, a végeredmény pedig egész kellemes. Persze színészi kvalitásait nem haladta meg a szerep, legtöbbször csak morcin néz, de hát Batman nem egy vidám figura ugye. Ami nagy változás a korábbi mozikhoz képest, hogy itt nem az akciókra helyezték az alkotók a hangsúlyt, hanem inkább egy krimi az egész, és a játékidő javarészét a nyomozások viszik el. Én ennek ellenére sem untam a rekordhosszúságú játékidőt, emellé még kapunk látványos verekedéseket és egy lélegzetelállító autós üldözést egy nem mindennapi Batmobillal. Gotham mindig is a társadalom leképződése volt, itt a karakterek is sokkal közelebb állnak a valósághoz, Pingvin, Rébusz vagy az alvilág figurái is sokkal hétköznapibb figurák a korábbiakhoz képest. Macskanő nekem kicsit kevés volt, és hát persze hogy biszex, csak hogy az LMBTQ-mozgalom is elégedett legyen. Összességében nekem tetszett ez az újragondolt Batman, bár a Sötét lovagtól még így is messze van, de megágyaztak a folytatásnak, szóval lesz még esély megközelíteni azt is.