2018.01.16 14:14 respect the movies Olvasottság: <100x
0

Nagyon eltér az első két rész hangulatától

Szerintem nem volt rossz, de sajnos jónak sem mondanám! Jómagam az első Inidious filmet és talán még a második részt is a kimagasló minőségű horrorfilmek közé sorolnám, főleg akkor, ha azokat a horrorfilmeket nézem, amik mondjuk 2010-től készítettek! Számomra azért volt nagyon jó az első két rész, mert ott még nem a jumpscarekkel akarták a készítők a frászt hozni a nézőre (persze azokból is volt a filmben) de sokkal inkább azt a fajta parafaktort és hangulatot adták meg, ami tényleg kiemelkedővé tette az 1-2 Insidious filmet! Nekem a legnagyobb bajom a harmadik és a negyedik résszel az volt, hogy ezek a részek az 1-2 rész előtt játszódtak és ezáltal jóval kevésbé tudtam izgulni a főszereplőnként! Mert hát hiába szerethető és nagyon is jó karakter mégiscsak ismerjük a történetét! Összegezve nem volt egy rossz film az Insidious 4 csak számomra kevés volt! Kevés volt, mert hiába érdekes a története, sokszor nagyon is lassú a történetvezetése (bár azért unatkozni így sem fogunk rajta)! A másik gond vele, hogy míg az eddigi részekben az aktuális démonunk karakteres és jól kidolgozott volt, addig ebben a részben ezek a dolgok nem teljesülnek, sőt, játékidőben is elég kevésszer találkozunk vele és sajnos nem is lett elég félelmetes! Egy másik dolog, ami már a harmadik részben sem nagyon tetszett és itt sem, az a szellemvadász segítők voltak! Hiába szerethető és nagyon is jópofa karakterek és még a poénjaikon nevetni is lehet, egyszerűen számomra nem passzolnak egy olyan filmre ami a feszültségteremtésre építene! A negyedik részt mindenképp meg kell dicsérni a drámai vonala miatt és ez még működőképes is volt a filmben, csak hát ez ugye elsősorban egy horrorfilm és a paráztatás terén nem teljesített túl jól! Számomra itt már inkább az "olcsóbb" jumpscarekre helyezték a hangsúlyt, ami egy olyan filmnél aminek a címében az Insidious szerepel, kicsit kiábrándító! Egy mozijegy árát TALÁN megéri és talán lesz még folytatása is (a lehetőséget azért meghagyták a készítők)! Én csak reménykedni merek abban, hogy ha lesz még újabb rész, akkor ott visszatalálnak majd a készítők az első két rész hangulatához!

horror | misztikus | thriller

Noha Elise Reiner a sötétség elleni harcra tette fel az egész életét, minden egyes küzdelemmel fogytán az ereje, ez pedig oda vezet majd egyszer, hogy az asszony teljesen eltűnik... több»

0