Közösség

Vélemény:

 

59 Insidious: Az utolsó kulcs

(2018)

Az utolsó kulcs

 
Yosihiro   2020.12.17 11:01
0

Komolyan, ez tényleg az utolsó kulcs volt. Viccet félretéve igazából ez a film sajnos nem sikerült jól. Több volt a forgatókönyvben, mint ami lett. A misztikus filmek közé tudom sorolni, horrornak nem mondanám. Sajnos a megjelenítés és a szereplők játéka lehúzta ezt a filmet. Szerintem kis költségvetésből akartak nagyot húzni, hát, ez nem sikerült. Talán a horror rajongóinak a feledhetetlen pillanatok miatt megér egy hármas vagy akár négyes osztályzatot, de engem mint külső szemlélőt nem tudott ez lekötni. Érdekesnek találtam, pedig ahogy felvezették a filmet, és eljutottak 2010-ig, még csavart is raktak bele, amire nem számítottam, de a végére, azt hiszem, megkegyelmeztek a horrornak, és a jó vette át a szerepet. Összességében a forgatókönyv jó, a rendezés sajnos gyengébb. A szereplőket nem minősíteném úgy, csak annyira, hogy gyenge lett. A hangi, képi effektek néhol jók, néhol pedig azt mondhatom, amatőr munka lett. Így nálam kettő csillagot érdemel ez az alkotás. Igazából nem értem, hiszen ebből sokkal többet ki lehetett volna hozni. Egyes jeleneteknél kapunk hangi, zenei aláfestést, máshol nem. Mindkettőnek van egy varázsa ugyan, de sajnos ebben a filmben ezt nem jól alkalmazták. Végül is az egész filmet egy díszlettel megoldották szerintem. Többet vártam a filmtől, így "üres" kézzel távoztam. Egy teljesen közepes, gyenge színvonalat mutat a film, semmi extra, a szereplők nem tudnak olyat hozzátenni, ami miatt többre tudnám értékelni. Üdv, Yosi