Közösség

Vélemény:

 

74 Testvérlövészek

(2018)

Ne egy cowboy-jal teli, régi vágású westernfilmet várjunk...

 
MMcFly2015   2019.09.24 17:18
0

A régivágású westernek kihaltak, ezért ha találkozunk egy hozzájuk hasonló, ígéretes mai alkotással, akkor arra érdemes felfigyelni. Így voltam a Testvérlövészekkel is. Tisztában vagyok azzal, hogy a műfaj nem igényel nagy történetet, hisz a fő motiváció a klasszikusokban sem volt több egy bosszúnál, rablásnál, vagy valaki kiszabadításánál. Mégis, ennél azért többet vártam. A színészgárda és az előzetes okkal felcsigázta az érdeklődésemet. A poénkodás nálam besült. Én nem tudtam felfedezni egyetlen momentumot sem, ami miatt a vígjáték kategóriába okkal be tudjam sorolni. Viszont a karakterekre elég sok hangsúlyt fektetett a film, ami részben jó, viszont egy idő után unalmassá tud válni... Lényegében az aranyláz korszakában játszódó western lenne ez, mégis csak a környezetet tudtam csodálni, mint westernt, egyébként egy rém egyszerű road movie, aminek a végére átjön a film mélysége, a testvéri összetartozásról, a családról és a kabzsiságról. Mégegyszer nem nézném meg, sőt ajánlani se merném akárkinek, szerintem jobban közelít a film művészi oldalról a westernhez, mint egy jól megszokott vadnyugaton játszódó film. Legyen az klasszikus, vagy a 2000 után készült próbálkozások.