Közösség

Vélemény:

 

81 Éli könyve

(2010)

Poszt-apokaliptikus akciófilm, Biblia hallhatatlanságát hirdetve...

 
Bafam   2024.04.11 07:05
1

Szeretem a sci-fi filmeket, és a posztapokaliptikus filmeket is, hát még a road movie-t. Ez a film véleményem szerint a három műfaj összegyúrásából lett megalkotva, mely szerintem elég jóra sikeredett. Bár ez egy meglehetősen egyszerű történet, jómagam nagyon szórakoztatónak és lenyűgöző filmnek találtam. Ez a film egy ember küldetéséről szól, hogy a szavaival élve eljusson egy könyv (Biblia) arra a helyre, ahol annak lennie kell. Nos, nem vagyok vallásos ember, de látom, mekkora értéke van ennek a könyvnek a háború által szétszakított világban. Végül is, az a 107 perc műsoridő rendkívül gyorsan eltelt, ami mindig jó jel egy film minősítése alkalmával. Kicsit megakadt a közepén, de a végén egy teljesen váratlan fordulattal megváltotta magát. Ne aggódj; nem fogom itt előadni, mi lett a filmnek a befejező része. Szintén egy kísérteties hangulatsáv erősíti meg a látványt, és nagyszerű hatást fejt ki az érzelmek sztrádáján. Összességében, bár nem mindenhol fogadták jól, és bár nem tökéletes, jó próbálkozás... Ajánlott.