Közösség

Vélemény:

 

80 Kojot

(2017)

Kojot

 
HercegPeter   2018.06.26 19:33
0

Ez aztán igen! Ez komoly volt! Hogy lehet, hogy eddig nem hallottam erről a filmről? Már a nyitójelenet is igen erős ahogy aztán szinte az összes többi is. A film hangulata változó (hol vidámabb, hol komolyabb), de a színvonala végig magas. Kicsit westernes beütése van, de a dráma és a thriller az, ami a legjobban leírja a filmet. Nagyon életszagú. Ilyen valóságos magyar filmet talán még sosem láttam. Még napokkal később is a hatása alatt vagyok. Sokat gondolkodok, elmélkedek ezen a történeten és a karaktereken. Nem tudom mennyire értelmes, ha azt mondom, hogy ez egy nagyon magyar film. De nem csak a komoly részek miatt. Például ott vannak a munkások az elején, akik azért szórakoztatóak, mert valódiak. Aztán ott van Lajosunk, akit egyszerűen nem lehet nem szeretni még az esküvői malőr ellenére sem. Az is tetszik, hogy sok, kevésbé vagy egyáltalán nem ismert színésszel is ilyen produkciót tudtak nyújtani. Tökéletesen alakítottak. Meg merem kockáztatni, hogy ezt a sztárok sem tudnák jobban csinálni. Aztán ott van a rendező Kostyál Márk, aki első alkalomra egy ilyen szenzációs alkotást rittyentett össze. Komoly karaterfejlődés figyelhető meg a két szembenálló férfi esetében. A bunyók jól kidolgozottak, jók a párbeszédek és a zenék is, de a film legnagyobb fegyvere az atmoszférája. Az a feszült légkör, ami végigkíséri a filmet és ott bujkál a vidámabb jeleneteknél is, hiszen egy pillanat alatt vált kedves, vidám hangvételről komoly drámába (például az esküvőn, vagy mikor a két nagy marha megjelenik a telken). Nem tudok egyet érteni a negatív véleményekkel és az itteni értékelést is nagyon kevésnek tartom. Jó látni, hogy fejlődik a magyar filmgyártás. Most mondok ilyet először, de sajnálom, hogy nem lehet 6 csillagot adni.