Közösség

Vélemény:

 

52 Halálos iramban 9

(2021)

Újabb Halálos iramban film

 
Zsolt Szabó   2022.10.31 15:50
0

A véleményemet még mindig tartom, hogy a Universal Studiosnak a 7. résszel ezt a franchise el kellett volna felejtenie, mikor Paul Walker halála miatt kiszállt a projektből, igen sajnálatos. De persze ez azért Hollywood, mert ha van kereslet rá, teljesen mindegy, hogy minőségre milyen, ha az emberek beülnek rá és megnézik, ahogy én is tettem tavaly nyáron, hisz annak örültünk a srácokkal, hogy végre van újra mozi. A film ill.a franchise ahol tart, hát ennél mélyebb lehet-e egyáltalán, a 10.rész ezek után már csak ráadás lesz, és ahogy a híreket olvasom, jön egy csajos spinoff is ezek után. Szóval a Universal nem hogy el akarja felejteni ezt a filmeket, hanem tovább építeni akarja a végtelenségig. A filmről csak annyit, hogy látványosnak látványos, de épp ez a baj, hogy a látványosság annyira átmegy rendezői túlkapásokká, hogy azon már inkább sírunk. Természetesen a feltűnő autócsodák (mivel én különösen szeretem az amerikai vasakat) tudják picit feledtetni a történetet, amiben van minden: egy eddig nem említett tesó, újra feléledt halottnak hitt karakter, és sorolhatnánk. Az akció jelenetekről már ne is beszéljünk, Delorian már nem csak a jövőbe tud menni, hanem a világűrbe is, nah, ott szakadt be nálam minden. Így ez totál gyengécske film, és jó indulattal 5/10.